V tem tednu se je končala borba za prevlado v Gorenjske sejmu, saj so delničarji te družbe na skupščini glasovali za pripojitev k Živilom. Tako je družba Živila preprečila, da bi konkurenca pomembneje prodrla na gorenjski trg. Največji konkurent za nakup večinskega lastniškega deleža Gorenjskega sejma je bil Engrotuš, kar je povzročilo, da je pred časom cena delnice dosegla zelo visoke ravni.
Gorenjski sejem je pomemben predvsem zaradi zemljišča v velikosti skoraj 50.000 m2 v središču Kranja. Na tem področju naj bi zrasel trgovski center, podoben ljubljanskemu BTC. V njem bodo Živila imela hipermarket, hkrati pa bodo imeli svoje prodajne površine drugi trgovci, ki seveda ne bodo imeli prodajne ponudbe, konkurenčne izdelkom v hipermarketu. Celotna investicija, za katero že imajo izdelan načrt, bo znašala okoli 8 milijard tolarjev. Živila so s pripojitvijo Gorenjskega sejma pridobila dobro lokacijo za lasten hipermarket, hkrati pa so tudi izvedla donosen posel, saj bo cena zemljišča z izgradnjo trgovskega centra večja, kot so plačali za delnice pripojene družbe. Tako se bo tudi izboljšal finančni položaj Živil.
Včeraj pa so tudi delničarji Potrošnika na skupščini izglasovali sklep o pripojitvi k Živilom, kar pa je bilo za razliko od Gorenjskega sejma zgolj formalnost, saj so Živila že lansko leto postala večinski lastnik. S prevzemom prekmurske družbe so Živila prodrla tudi na severovzhodni trg Slovenije.
S pripojitvijo obeh družb bodo Živila ustvarila več pozitivnih učinkov. V skupni družbi bo lažje izvesti racionalizacijo poslovanja in s tem uresničiti sinergijske učinke, pa tudi finančni položaj družbe bo boljši, saj imata obe pripojeni družbi veliko (presežnega) stvarnega premoženja. Kljub temu kapitalsko povezovanje Živil v okviru slovenske trgovine še ni končano, saj z izjemo Mercatorja ni trgovskega sistema, ki bi mu predstavljal proti utež na slovenskem trgu.