Po pisanju časnika naj bi bil Gotovina sicer prepričan, da njegovega imena ni v obtožnici, saj je vojaška operacija Nevihta, ki ji je Gotovina poveljeval, potekala od 4. do 7. avgusta 1995, zločini nad srbskim prebivalstvom pa naj bi se zgodili kasneje. Gotovina trdi, da je Knin zapustil 7. avgusta, poveljevanje njegovih enot pa naj bi nato prevzel general Ivan Čermak.
Obtoženi general prav tako dodaja, da je storil vse za preprečitev morebitnih incidentov po koncu operacije in odredil, da so Knin najprej zasedle enote iz Varaždina, in ne splitske enote, katerih pripadniki bi bili lahko osebno vpleteni v spore s kninskimi uporniki.
Za hrvaške vojne veterane in desničarske stranke je Gotovino, ki je bil član tujske legije še preden je bil star osemnajst let, veliki heroj. Nekdanji glavni urednik časnika Vjesnik je napisal celo njegovo biografijo.
Eden izmed vodilnih predstavnikov organizacij hrvaških veteranov Marinko Liovič je na včerajšnji novinarski konferenci sporočil, da hrvaški veterani ne bodo blokirali cest v turistični sezoni, saj "ne želijo škoditi interesom hrvaškega naroda". Kot danes piše Vjesnik, so hrvaški veterani včeraj razpravljali o odločitvi hrvaške vlade, da bo Mednarodnemu sodišču ZN za vojne zločine na ozemlju nekdanje Jugoslavije v Haagu izročila dva hrvaška generala, osumljena vojnih zločinov.
Glede na to, kako bodo poslanci v saboru glasovali o zaupnici vladi, nameravajo hrvaški veterani namesto cestnih zapor organizirati okrogle mize o vojni na Hrvaškem. Prav tako so napovedali, da bodo generalu Rahimu Ademiju poslali javno pismo, v katerem naj bi ga spomnili na izkušnje Hrvatov iz BiH, ki so se prostovoljno predali haaškemu sodišču.
O generalu Anteju Gotovini je Liovič povedal, da z njim posredno komunicira, ter da se Gotovina po njegovih podatkih ne bo predal haaškemu sodišču, če se bo ena izmed obtožnic glasila na njegovo ime.