Čeprav Norveška ni članica Evropske unije - Norvežani se na dveh referendumih namreč niso odločili za članstvo - pa ta država razume in podpira željo Slovenije za članstvo v EU, je poudarila Kirsti Kolle Groendahl. Članstvo Slovenije bi spodbudilo sodelovanje med državama na gospodarskem področju, saj je Norveška, ki je sicer tudi članica EFTE, vključena v notranji trg EU. Predsednica norveškega parlamenta se je Sloveniji tudi zahvalila za podporo pri včlanjevanju Norveške v Varnostni svet Združenih narodov kot nestalne članice. Predsednika DZ pa je povabila na obisk na Norveško.
Pomembno je, da je norveška stran izrekla vzpodbudne besede ob kandidaturi Slovenije za članstvo v zvezi NATO in podporo zanjo, je dejal Pahor ter dodal, da je slovenska stran v pogovorih poudarila strateški pomen članstva v zavezništvu in EU za Slovenijo. Sicer pa so bili dopoldanski pogovori med parlamentarnima delegacijama, kot je dejal, "zelo prijetni", saj je za to veliko razlogov - med državama vladata medsebojno razumevanje in naklonjenost. Pogovori so tekli predvsem o dvostranskem sodelovanju, slovenska stran pa je našo državo predstavila kot uspešno, ki si zasluži norveško podporo in razumevanje.
Predsednico norveškega parlamenta bo popoldne sprejel tudi predsednik države Milan Kučan, pogovarjala pa se bo tudi z ministrom za zdravje Dušanom Kebrom. Jutri jo bo predvidoma sprejel predsednik vlade Janez Drnovšek, pogovarjala pa se bo tudi z ministroma za obrambo in zunanje zadeve, Antonom Grizoldom in Dimitrijem Ruplom.