Predstavniki oblasti v Beogradu medtem ponavljajo, da bodo Miloševiću najprej sodili doma. Jugoslovanski predsednik Vojislav Koštunica je v Beogradu izjavil, da Miloševića srbske oblasti ne bi smele izročiti haaškemu sodišču, tudi če bi mednarodna skupnost ustavila vso finančno podporo ZRJ. Predsednik srbske vlade Zoran 195144inđić, ki se mudi v Atenah, pa je dejal, da Miloševića bremenijo zlorabe uradnega položaja in poneverbe denarja, preiskujejo pa tudi morebitno naročanje političnih umorov. 195144inđić je dejal, da bi za zdaj bilo dovolj, če bi Miloševiću sodili v Beogradu. Ob tem je poudaril, da v primeru novih dokazov v zvezi z zločini proti človeštvu obstaja možnost razširitve obtožnice proti Miloševiću. Poudaril je, da so srbski zakoni glede zločinov proti človeštvu, katerih je na haaškem sodišču obtožen nekdanji jugoslovanski predsednik, "zelo strogi". Vendar pa je dodal, da nameravajo srbske oblasti na sojenje povabiti tudi sodnike haaškega sodišča. V pogovoru za avstrijski dnevnik Kurir je 195144inđić izjavil, da grozi Miloševiću celo smrtna kazen.
V Beogradu se je v sredo mudil tudi britanski zunanji minister Robin Cook, ki je dejal, da proces proti Miloševiću lahko najprej poteka v Beogradu, vendar pa bo ta moral "za svoje zločine" odgovarjati tudi na haaškem sodišču. ''Miloševiću moramo soditi ne samo za zločine nad srbskim narodom, temveč tudi za zločine nad drugimi narodi na Balkanu. In to lahko storimo le v Haagu'', je poudaril Cook. Poudaril je še, da je mednarodna skupnost pripravljena pomagati ZRJ pri obnovi gospodarstva, vendar mora ta v zameno izpolniti svoje dolžnosti. Cook se je srečal z jugoslovanskim kolegom Goranom Svilanovićem, predsednikom Vojislavom Koštunico in notranjim ministrom Vladanom Batićem.
Miloševiću naj bi se na zatožni klopi kmalu pridružili tudi nekateri drugi sodelavci, morda celo sin Marko, vsekakor pa srbski predsednik Milan Milutinović in nekdanji zunanji minister Živadin Jovanović, ki naj bi brez pooblastil izdajala diplomatske potne liste. Jugoslovanski predstavniki so sporočili, da bo jugoslovanska policija v kratkem uradno zaprosila Interpol, naj ji pomaga aretirati in izročiti sina nekdanjega jugoslovanskega predsednika Marka Miloševića, proti kateremu pripravljajo obtožnico zaradi zlorab in sodelovanja v organiziranem kriminalu. Srbski premier tudi 195144inđić ne izključuje možnosti, da bo za uboje političnih nasprotnikov obdolžena tudi Miloševićeva soproga Mira Marković, za rešetkami pa se utegne znajti tudi njuna hčerka Marija Milošević.
Jugoslovanski in tuji mediji so se odzvali na Miloševićev priziv, v katerem je posredno priznal, da je z državnim denarjem financiral vojni v BiH in na Hrvaškem. Po mnenju nekaterih je Milošević s tem spravil v skrajno neprijeten položaj državo. Milošević je v prizivu zatrdil, da denarja ni porabil zase, temveč je bil namenjen med drugim za orožje, strelivo in druge potrebe srbske vojske v Krajini. Beograjski tisk opozarja, da je tako neposredno priznal vpletenost ZRJ v vojni na Hrvaškem in v BiH, ki od Beograda sicer zahtevata vojno odškodnino.
Medtem se je nekdanji jugoslovanski predsednik v zaporu posvetil branju. Zaporski viri pravijo, da je kubanske cigare zamenjal za Drino, priljubljene temnomodre obleke pa za trenirko in puloverje.