"Moja hčerka je naredila nekaj bolj sproščenih fotografij, ki so jih lahko videli le določeni prijatelji na Facebooku," je za Blic dejala mama 14-letnega dekleta. Fotografije njene hčerke je nato nekdo poslal administratorjem Facebook strani z imenom Največje cipe osnovnih in srednjih šol. "Zdaj me zelo skrbi zanjo. Včeraj je ves dan jokala v sobi," je nadaljevala mama 14-letnice.
Kot smo že poročali, je stran dvignila veliko prahu. Na njej so bile večinoma fotografije deklet iz Bosne in Hercegovine, Srbije ter Hrvaške, spet pa obstaja tudi slovenska različica. Mama 14-letnice pravi, da jo skrbi, kako bo vse skupaj vplivalo na njeno hčerko. Boji se, da jo bo kdo napadel na ulici.
Njene skrbi delijo tudi starši ostalih deklet, ki so se znašla v nezavidljivi družbi. Številni so Facebook prosili, naj ukrepa. Prvotna stran tako ne obstaja več, a administratorji so naredili najmanj 15 kopij. Zapisali so, da na strani uporabniki lahko najdejo slike cip. "Ne kršimo nobenih zakonov!" so zapisali, a dodali, da naj tisti, ki najde svojo fotografijo in želi, da jo umaknejo, to preprosto sporoči.

Facebook uporabnik DiZi, ki so ga hrvaški mediji označili za administratorja strani, poudarja, da strani ni ustvaril, jo pa zdaj še bolj podpira kot na začetku. Zapisal je, da je stran ustvaril eden od njegovih najbližjih prijateljev in da se je vse skupaj začelo kot šala. Obstajale so že strani kot sta Najlepša dekleta in Najgrša dekleta, a ta stran je dosegla mnogo večji uspeh, pravi DiZi. "Administrator je bil vztrajen, slike pa sočne," je zapisal. Dodal je, da je k priljubljenosti strani zagotovo prispevalo tudi njeno ime. A ravno zaradi imena so zdaj administratorji v težavah.
DiZi piše, da osnovna stran ni bila blokirana zaradi tega, ker bi njeni ustvarjalci kršili zakon, ampak ker je bilo vloženih toliko pritožb. Prepričan je, da se nobeno dekle ne bi pritoževalo, če bi bila stran poimenovana Najlepša dekleta osnovnih in srednjih šol.
Poudaril je, da bo vztrajal, da kopije strani ostanejo objavljene, saj so s stranjo dosegli, da so starši postali bolj pozorni na to, kaj njihovi otroci počnejo na Facebooku. Dekleta so fotografije namreč sama objavila na Facebooku.
Srbska kriminalistka Zlatica Kovačević je za Blic pojasnila, da bo v tem primeru zelo težko najti znake kaznivega dejanja. Tudi ona je povedala, da je težava v tem, ker so dekleta sama objavljala izzivalne fotografije. Starši lahko administratorje tožijo zaradi nadlegovanja, žaljenja in krnitve ugleda, saj so bili ob fotografijah objavljeni tudi žaljivi komentarji. "Starši naj tudi izobražujejo svoje otroke, da v prihodnje ne bodo več objavljali takšnih fotografij," je povedala. Tudi bosanska policija za zdaj ni sprožila nobene preiskave, saj tudi oni niso našli znakov kaznivega dejanja.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.