Hokejisti Pittsburgha ugnali Washington

New York, 04. 01. 2001 00.00 |

STA/N.Š.
0

Povratnik na ledene ploskve lige NHL, 35-letni Mario Lemieux, nadaljuje serijo uspešnih iger. Po treh letih in pol odsotnosti s tekem je tokrat tretjič nastopil za moštvo Pittsburgha in tretjič zapored dosegel gol, vknjižil pa je tudi podajo ter Pingvinom pomagal do četrte zaporedne zmage, s katero so se prebili na drugo mesto atlantske skupine, za aktualne prvake iz New Jerseyja. Tokrat so hokejisti Pittsburgha v derbiju večera na domačem ledu s 3:2 ugnali Washington, vodilno moštvo jugovzhodne skupine. Zvezdnik večera v Pittsburghu pa je bil Čeh Jaromir Jagr. Ne le, da je v zadnji tretjini dosegel odločilni gol za zmago s 3:2, ampak je bil tudi podajalec pri obeh ostalih golih svojega moštva. Čeh se je po vrnitvi Lemieuxa odlično razigral, saj je na zadnjih treh tekmah dosegel kar pet golov in pet podaj.

Nekoliko nepričakovan poraz so na domačem ledu doživeli hokejisti San Joseja, z 51 točkami vodilno moštvo pacifiške skupine. Z golom Corryja Stillmana v 23. minuti so jih z 1:0 premagali igralci Calgaryja. Vnovič je v dresu Calgaryja blestel vratar Fred Braithwait, ki je zbral 30 obramb in drugič v šestih dneh ostal nepremagan.

Podaljške, v katerih so se zmage veselili gostitelji, so gledalci videli v Anaheimu, kjer je "rookie" Petr Tenkrat slabo minuto pred koncem postavil končni izid 3:2. V rednem delu so gostje s Floride v drugi tretjini z zadetkoma Roba Niedermayerja in Pavla Bureja vodili z 2:0, v zadnjem delu pa sta izenačila Teemu Selanne in German Titov. Podaljške so gledalci videli tudi na tekmah med Minnesoto in Atlanto ter Torontom in Buffalom. Na obeh tekmah dodatni igralni čas ni prinesel spremembe izida, obe pa sta se končali z 1:1.

V Raleighu je zablestel vratar Arturs Irbe, ki je bil med ključnimi igralci za zmago Caroline nad Tampo s 3:2. Irbe je sicer prejel dva gola, ob tem pa je zbral kar 36 obramb. Najprej je vse kazalo na gladko zmago Caroline, ki je po dobrih 18 minutah in pol vodila že s 3:0. V zadnji tretjini pa so se gostje približali na 3:2 in gostitelji so imeli precej dela, da so obdržali minimalno prednost.

Izkazala sta se še dva vratarja. Chicago je premagal Vancouver kar s 6:0, Jocelyn Thibault pa je na tej tekmi zbral 27 obramb. Med napadalci je bil najučinkovitejši Michael Nylander, ki je dosegel dva gola in dve podaji. V Columbusu pa so Blue Jacketsi premagali Edmonton s 5:2. Domači vratar Marc Denis je na tej tekmi vknjižil 30 obramb.

Columbus Blue Jackets - Edmonton Oilers 5:2

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 3:2

Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres 1:1

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 3:2

Minnesota Wild - Atlanta Thrashers 1:1

Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 6:0

San Jose Sharks - Calgary Flames 0:1

Anaheim Mighty Ducks - Florida Panthers 3:2 (podaljšek)