Holbrooke je spregovoril tudi o Iraku in ga označil kot nadaljni izziv za ameriško diplomacijo in ZN. Po Holbrookovih besedah ZDA podpirajo širitev Varnostnega sveta ZN, pri čemer bi morali Nemčija in Japonska postati stalni članici, glede števila nestalnih članic pa bodo potrebna pogajanja. Pri tem je dejal, da bi bila zadeva morda že zaključena, če bi Evropska unija razčistila v svojih vrstah, kaj hoče glede sedežev v VS. Poleg Nemčije si stalnega članstva namreč želi tudi Italija.
Ameriški veleposlanik je izrazil trdno podporo generalnemu sekretarju Kofiju Annanu. "To, kar je uspelo Annanu pri utrjevanju ugleda ZN v svetu in dramatičnem izboljšanju odnosa med ZN in ZDA, je naravnost izredno," je dejal Holbrooke.
Holbrooke je odgovarjal na vprašanja o Afriki in Bližnjem vzhodu ter o predaji nekdanje predsednice Republike srbske Biljane Plavšič haaškemu sodišču. "Plavšičevo zelo dobro poznam in sem vedel, da je bila pred devetimi meseci tajno obtožena vojnih zločinov. Hvaležen sem ji, da se je odločila za predajo. Imela je dve izbiri - ali jo bo pripeljal NATO ali pa bo šla prostovoljno. Odločila se je pravilno," je dejal Holbrooke in namenil sporočilo tudi drugim obtožencem iz nekdanje Jugoslavije. "Drugim obtoženim vojnim zločincem, še posebej Radovanu Karađiću, Slobodanu Miloševiću in Ratku Mladiću, bi rad dal vedeti, da bo gospa Plavšičeva povedala vse, kar ve. Priporočam jim, naj dobro razmislijo, ali se bodo še naprej skrivali ali pa bodo storili isto kot Plavšičeva. Bežijo lahko, skriti pa se ne morejo," je dejal Holbrooke.