24 ur na križišču sveta

Hudobivnik kritizira zunanje ministrstvo

Ljubljana, 30. 08. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Predsedniški kandidat Štefan Hudobivnik je izrazil podporo načelnim odločitvam Joška Jorasa in dodal, da bi morala biti prednostna naloga državnih institucij zagotavljati varovanje temeljnih človekovih pravic svojih državljanov.

Štefan Hudobivnik
Štefan Hudobivnik FOTO: POP TV

Hudobivnik je na novinarski konferenci predstavil obisk v Pulju zaprtega Jorasa. Pred dnevi se je Hudobivnik namreč odpravil v puljske zapore, da bi Jorasu izročil pismo podpore, vendar hrvaški pravosodni organi pisma niso hoteli izročiti, prav tako pa so predsedniškemu kandidatu prepovedali gibanje in fotografiranje v bližini zapora. Hrvaško je podjetnik iz Nakla zato opozoril, da bodo takšna protipravna ravnanja pustila močne posledice v gospodarstvu in turizmu. Ker neodvisni predsedniški kandidat prizadevanja zunanjega ministrstva ocenjuje kot neuspešna, je na papeža Janeza Pavla II. preko apostolskega nuncija v Sloveniji naslovil prošnjo za posredovanje v primeru Joras.

"Papež bi, kot velik prijatelj Slovenije in Hrvaške, lahko pomagal pri rešitvi spora med dvema pretežno katoliškima državama," je prepričan Hudobivnik.

Poudarja, da ni deloval v želji, da bi zaostril razmere med državama, temveč je želel le pripomoči k umiritvi razmer. Ob tem je pozval tudi zagrebško društvo slovensko-hrvaškega prijateljstva k prizadevanjem za ureditev odnosov med državama, saj ocenjuje, da so hrvaški skrajneži popolnoma blokirali civilno družbo. "Slovenska diplomacija je manj izkušena kot hrvaška, kar nasprotna stran s pridom izkorišča," meni predsedniški kandidat, in dodaja, da poskus obiska Jorasu že pomeni začetek izvrševanje njegovega predsedniškega programa.

Hudobivnik je govoril tudi o zbiranju potrebnih 5000 podpisov podpore kandidaturi, ki jih morajo kandidati brez strankarske podpore zbrati najkasneje do 16. oktobra, ko poteče rok za vložitev kandidatur. Ob tem je poudaril svoje zasluge za spremenjen volilni obrazec, precej pripomb pa je namenil pogojem, v katerih se podpisi zbirajo. Tako je na pristojne državne službe naslovil poziv, naj zagotovijo poslovanje brez vrst in s tem omogočijo nemoteno zbiranje podpore kandidatom. V volilnem štabu Štefana Hudobivnika so sicer že izvedli analizo na podlagi ankete o političnih programih, ki uživajo največjo podporo javnosti. Rezultati kažejo, da politiko, kakršno ima v programu Hudobivnik, podpira večina vprašanih, kar so v štabu vzeli kot potrditev, da bo njihov kandidat zagotovo zbral potrebnih 5000 podpisov. Svojo kandidaturo pred petimi leti, ko mu ni uspelo zbrati zadostne podpore, je predsedniški kandidat ocenil kot "ogrevanje" za tokratne volitve, saj je leta 1997 "hvaležno zbral izkušnje, ki so mu sedaj v veliko pomoč".

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10