Finančni ministri in guvernerji centralnih bank članic skupine G-7 pa so se v soboto v Pragi dogovorili, da znova posredujejo v korist skupne valute evra, če bo to potrebno, obenem pa so povečali pritisk na države proizvajalke nafte, da naj prispevajo k znižanju cene nafte. Finančni ministri so na
zasedanju denarnega in finančnega odbora pohvalili napredek pri reformi IMF. IMF je pri reševanju nedavnih gospodarskih kriz odigral pomembno vlogo in ostaja nujna institucija, ki zagotavlja stabilnost mednarodnih finančnih trgov, je poudaril ameriški finančni minister Larry Summers.
Na zasedanju denarnega in finančnega odbora IMF so pozvali tudi k skupnim akcijam proti hitremu višanju cen nafte. Francoski finančni minister Laurent Fabius je dejal, da mora svet najti zasilni izhod, ki bi znižal cene nafte in omogočal zdravo širitev svetovnega gospodarstva. Predsednik Svetovne banke James Wolfensohn pa je opozoril, da so žrtve visokih cen nafte tudi revne države. Skupna akcija za dosego stabilnih cen in pomoč najbolj prizadetim državam mora biti ena izmed najpomembnejših nalog mednarodne skupnosti, je še dodal Wolfensohn.
Finančni ministri in guvernerji centralnih bank skupine G-7 so se v soboto dogovorili, da bodo nadzorovali evro in če bo potrebno, posegli na devizne trge. Skupno geslo srečanja je Enotnost in odločnost, je povedal francoski finančni minister Laurent Fabius. Najpomembnejši sklep srečanja je, da bo sedem najrazvitejših držav še naprej uravnavalo razvoj svetovnega gospodarstva, je povedal predsednik Evropske centralne banke Wim Duisenberg.