Naslovnica

Italijanski e.Biscom kupuje HanseNet

Rim, 19. 09. 2000 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Italijansko internetno podjetje e.Biscom bo kupilo 80-odstotni delež nemškega telekomunikacijskega podjetja HanseNet. Zanj namerava odšteti 480 milijonov nemških mark. Nakup naj bi do konca letošnjega oktobra potrdila še uprava podjetja Hamburgische Electricitats Werke, ki je lastnica HanseNet.

S to potezo bo e.Bisco začel prodajati svoje internetne in telekomunikacijske storitve prebivalcem in podjetjem v Hamburgu z okolico, kjer je HanseNet vodilni ponudnik alternativnega lokalnega dostopa do telefonskega omrežja in je postavil že čez 600 kilometrov optičnih kablov.

e.Biscom, ki v Milanu postavlja optične kable za prenos internetnih, video in telefonskih storitev v domove in pisarne, želi prodreti tudi v Španijo in Francijo.