Drnovšek je prava enigma, še najbolj za svojo stranko. Kaj njegovo neprestano omahovanje pomeni za stranko in posredno tudi za državo?
Ravnanje potencialnega kandidata, ki je tudi predsednik vlade, ne odraža velike stabilnosti razmer. Če bi bile razmere tako stabilne kot se vedno govori, bi bile tudi predvidljive. Ključen odgovor na stalno spreminjanje stališča je beseda negotovost. Negotovo je, kakšne bodo ekonomske razmere v jeseni, ali bo Slovenija sprejeta v Nato, koga bo na predsedniških volitvah podprl sedanji predsednik države in seveda tudi, kdo bo zamenjal predsednika vlade na tem položaju. Gospod Rop je očitno le neka zasilna rešitev, ki še niti ni uradna.

Zakaj Drnovšek toliko taktizira? Je vzrok v tem, da dejansko ne obvladuje situacije?
Morda bi lahko temu rekli tako. Zaradi negotovosti in veliko neznank stvari ni mogoče v celoti predvideti. Gospod Drnovšek je do sedaj običajno vedno čakal do trenutka, ko je bila neka stvar povsem sigurna in se je šele potem odločil. Zdaj stvari niso takšne, zato seveda še vedno čaka.
Kako ocenjujete možnosti kandidatov na volitvah, tudi Drnovška? Kako se bodo volitve po vašem mnenju razpletale?
Osebno mislim, da samooklicana oziroma od medijev oklicana favorita zagotovo nista edina favorita na teh volitvah. Ena od zelo resnih kandidatk je zagotovo gospa Barbara Brezigar, ki je tudi edina, ki ne špekulira in se je v to predsedniško bitko podala takrat, ko praktično še ni bilo jasno, kakšne bodo figure na šahovnici. To je bila zelo odločna poteza. Mislim, da ima ona največ možnosti.
Če bo v drugem krogu, hipotetično seveda, dvojica Drnovšek – Arhar, koga boste v tem primeru podprli?
Jaz mislim, da te dvojice ne bo. V kolikor bi se zgodilo kaj takšnega ali kaj drugačnega, kar ne bi bilo po naši volji, se bomo odločali takrat.