Napovedi Dunaja, da bo Avstrija strokovno preučila nedavno predstavljeno študijo o potresni varnosti jedrske elektrarne in nato svoje zaključke javno predstavila, Gregorič ni komentiral, je pa poudaril, da številnih varnostnih študij in analiz o nuklearki Slovenija ne izvaja zaradi svoje severne sosede, temveč zaradi varnosti lastnega prebivalstva in v skladu z mednarodno konvencijo o jedrski varnosti.
S pred kratkim objavljeno študijo o potresni varnosti je Gregorič zadovoljen, saj je potrdila, da na območju Krškega ni aktivnih prelomnic. Zadovoljni so v Sloveniji tudi s študijo, ki jo je o jedrski varnosti v kandidatkah za članstvo pripravilo Združenje zahodnoevropskih uprav za jedrsko varnost WENRA. V kratkem se obeta še ena področna študija o prosilkah za članstvo, ki jo je naročila Evropska komisija, nato pa bo na podlagi vseh teh študij sklepe pripravila skupina za atomska vprašanja EU in izsledke predložila ministrskemu svetu.
Na zasedanja pododbora EU in Slovenije je v delu o jedrski energiji beseda tekla tudi o vprašanju lastništva nuklearke. Delegacija EU je pozvala k čimprejšnji rešitvi vprašanja, slovenska delegacija pod vodstvom državnega sekretarja v ministrstvu za okolje Marka Slokarja pa zatrdila, da nerešeni problem na varnost jedrske elektrarne ne vpliva, saj je Slovenija prevzela polno odgovornost na tem področju