Ali bi moral biti v času prenosa Eme na televizijskih ekranih opozorilo, da gre za telefonske številke, ki presegajo okvir obvezne gospodarske dejavnosti? Cena klica na te številke je bila 25,20 tolarja in torej močno presega ceno navadnega telefonskega impulza. Na TV Slovenija so zatrdili, da so gledalce obveščali o tarifah telefonskih storitev zgolj v primerih dobrodelnih prireditev, ko je bila storitev brezplačna. "V našem primeru tudi ni šlo za komercialno linijo 090, ko je objava tarife obvezna," so dejali na TV Slovenija. Pravijo tudi, da je edini podatek, ki so ga dobili na Telekomu, da je telefonsko glasovanje na omenjeno številko enotno tarifirano, da pa niso bili obveščeni, koliko znaša tarifa.
Ob številnih neodgovorjenih vprašanjih v zvezi s škandalom, ki si ga je privoščila TV Slovenija, je vedno bolj aktualno tudi vprašanje o morebitni kršitvi zakona o igrah na srečo. Urad za nadzor prirejanja iger na srečo je namreč pred časom že izdal podobno odločbo.
Odmevi na slovensko izbranko za Evrovizijo 2002 so presegli tudi meje naše države. O problematiki na izboru slovenske popevke so pisali tudi na spletni strani CNN .