Srbska mafija naj bi po navedbah Nikotića imela kar 35.000 članov, v vrhu podzemlja pa naj bi bilo približno 15.000 ljudi, ki so povezani v večje kriminalne združbe. Razpolagajo s približno 400 milijoni nemških mark kapitala, pa tudi z velikim arzenalom najrazličnejšega orožja, tudi težkega. Srbsko podzemlje danes nadzoruje vse - od prostitucije do nezakonite trgovine s cigaretami, mamili, devizami, orožjem, avtomobili ter celo s prehrambenimi izdelki, je povedal Nikotić.
Mafija, ki so ji posli pod Miloševićem naravnost cveteli, bi rada s svojimi dejavnostmi nadaljevala tudi v obdobju vladavine koalicije DOS. Večina policistov, ki so bili aktivni v Miloševićevem režimu, se danes nočejo boriti proti organiziranemu kriminalu in pri tem tvegati svoja življenja. Precej jih je tudi aktivnih v podzemlju, tako da je logično, da se ne bodo borili proti samemu sebi, poudarja Nikotić.
Jugoslovanska mafija je v vrhu policije, v vrhu bank, v gospodarstva, pa tudi politike, pravi Nikotić in dodaja, da v primeru, "če bo mafija postala še močnejša, obstaja resna nevarnost, da bo srbsko podzemlje prevzelo oblast. Srbija oziroma ZRJ bi lahko postala kot Kolumbija, kjer vlada 15 velikih mafijskih družin, ali pa kot Rusija, kjer sta si država in mafija razdelili oblast". Obe varianti sta v ZRJ možni, dodaja Nikotić. "15 najbogatejših in najvplivnejših družin že nadzoruje polovico gospodarstva in politike v državi," navaja Nikotić in dodaja, da "nihče v tej državi ni brez temne preteklosti". Zato pa boj proti organiziranemu kriminalu v ZRJ tudi ne more obroditi sadov, dokler v ZRJ ne bodo ustanovili posebne enote za boj proti mafiji, ki bi delovala neodvisno od notranjega in pravosodnega ministrstva, nekako po vzoru Italije, ZDA in Kolumbije, še dodaja Nikotić v Dnevnem Telegrafu.