Zhu je poudaril, da se morajo dohodki kmetov zvišati, saj bi sicer lahko prišlo do nemirov na podeželju, kjer živi večina kitajskega prebivalstva. Med ukrepi, ki bi lahko spodbudili razvoj kmetijstva, je omenil širitev biotehnologije, uvajanje boljših vrst semen in drugih naprednih tehnologij.
Vlada v Pekingu si bo prizadevala tudi za boj proti korupciji in pospešila priprave na vstop Kitajske v Svetovno trgovinsko organizacijo, je v več kot uro in pol trajajočem govoru pred 2870 poslanci napovedal premier. Po njegovih besedah se bodo reforme na Kitajskem nadaljevale, zasebni sektor naj bi imel vse večjo vlogo, vendar pa mora država, kot je poudaril, obdržati nadzor nad strateškimi podjetji, ki so ključna za nacionalno gospodarstvo in varnost države.
V zahodnem, najmanj razvitem delu države, naj bi začeli izkoriščati nafto in zemeljski plin, razvoj pa naj bi spodbudili tudi z gradnjo železnice proti Tibetu, je pojasnil premier, ki se je zavzel tudi za bolj učinkovito izrabo vodnih in drugih energijskih virov. Na Kitajskem imajo namreč vsako poletje precejšnje težave zaradi pomanjkanja vode, zaradi česar se zelo zmanjšata kmetijska in industrijska proizvodnja.
Premier Zhu ni spregovoril o tem, ali bo vlada storila kakšne korake na področju spoštovanja človekovih pravic, oziroma ali bo omilila pogosto brutalno zatiranje sekte Falungong. To je sicer označil za protičloveško kultno skupino, ki jo zlorabljajo domači in tuji sovražniki kitajskega socializma.