življenjsko zavarovanje

Poslanci na razpravi o interpelaciji vlade glasovali proti sklepu SDS

23. 04. 2025 07.50

Poslanci so že drugič v tem mandatu obravnavali interpelacijo vlade Roberta Goloba, ki jo je zaradi Golobovih izjav o pokojninski reformi iz leta 2012 vložila SDS. V okviru razprave je bilo precej besed namenjenih tudi prihajajočemu referendumu o dodatkih k pokojnini za izjemne umetniške dosežke. Po dobrih 14 urah razprave v DZ o interpelaciji vlade so predlagatelji interpelacije iz SDS predlagali, naj DZ sprejme sklep, v katerem predlaga vladi, naj predčasno zaključi mandat. Malo po polnoči so v SDS-u predlagali, naj DZ sprejme sklep, v katerem predlaga vladi, da predčasno konča mandat. Proti sklepu je glasovalo 43 poslancev, za jih je bilo 30.

Zdravstvenemu domu Tolmin grozi kolaps nujne medicinske pomoči

13. 03. 2025 17.14

Zdravstvena inšpekcija je šestim od 14 zunanjih zdravnikov, ki prek statusa samostojnega podjetnika opravljajo dežurstva v nujni medicinski pomoči Zdravstvenega doma (ZD) Tolmin, vročila opozorila pred prepovedjo opravljanja dejavnosti. Direktor ZD Primož Uršič opozarja, da od 20. marca ne bodo zmogli zagotavljati neprekinjene nujne pomoči.

Obljuba Maticu in drugim: država bo uredila kritje zdravljenja z genskimi zdravili

21. 02. 2025 10.25

V Društvu Viljem Julijan so v začetku februarja začeli zbirati podpise za peticijo, da bi država krila stroške zdravljenja za otroke z redkimi boleznimi. Njihovo pobudo je sedaj podprla tudi predsednica Državnega zbora Urška Klakočar Zupančič, ki jim je obljubila, da se bo zavzela za ureditev ustrezne zakonodaje, ki bo to omogočila. Ob sprožitvi pobude so sicer z ministrstva za zdravje sporočili, da je financiranje zdravil za redke bolezni v Sloveniji dobro urejeno in da si nekateri bolniki oz. njihovi starši želijo zdravljenja z zdravili, ki sploh še niso registrirana.

Ministrstvo: Financiranje zdravil za redke bolezni je v Sloveniji dobro urejeno

28. 01. 2025 11.49

"Verjamemo, da je čas, da nova zdravila za otroke zagotovi in financira država, ne pa da moramo Slovenke in Slovenci vedno znova zbirati donacije za zdravljenje otrok z redkimi boleznimi," je poziv Društva Viljem Julijan, kjer so na vlado podali pobudo in apel, da bi stroške zdravljenja za otroke krila država. Na ministrstvu odgovarjajo, da so bolnikom z redkimi boleznimi v Sloveniji dosegljive vse oblike zdravljenja, ki so na voljo, na stroške zdravstvenega zavarovanja, so pa ob tem izpostavili, da je ključna odobritev zdravila v EU in da je pomembno tudi mnenje konzilija slovenskih zdravnikov.

5 načinov, kako za vsak slučaj privarčevati več.

20. 01. 2025 00.15

Odkrijte 5 preprostih načinov, kako za vsak slučaj privarčevati več – od postavljanja finančnih ciljev do pametnih investicij.

Zaigral svojo smrt, zapustil ženo ter otroke in pobegnil v Evropo

15. 12. 2024 10.23

Poročeni oče treh otrok iz ameriške zvezne države Wisconsin se je, potem ko je avgusta izginil med ribolovom na jezeru, predal policiji. Ta ga je več kot mesec dni iskala v jezeru, nato pa našla dokaze, da je 45-letnik v resnici zaigral svojo smrt in pobegnil v Evropo. Pred izginotjem je komuniciral z žensko iz Uzbekistana, svoje prihranke pa je prenakazal na tuj bančni račun.

Paket Pametna samooskrba: do 60 % nižje položnice za električno energijo

07. 11. 2024 00.15

Predstavljamo vam novo tehnološko rešitev na področju energetske oskrbe – paket Pametna samooskrba.

Razvite države zadovoljne, države v razvoju pa: 'Dogovor je za nas žaljivka'

24. 11. 2024 12.30

Številni voditelji, med njimi ZDA, EU in več evropskih držav, so pozdravili dogovor o novem cilju finančne pomoči za države v razvoju, dosežen na podnebni konferenci ZN v Bakuju (COP29). Države v razvoju in okoljski aktivisti pa so do dogovora kritični, saj menijo, da ne gre dovolj daleč, obljubljeni znesek pa da je premajhen.

Kako do pokojnine z varčevanjem

01. 11. 2024 06.58

Za boljšo pokojnino je treba začeti varčevati čim prej, opozarjajo strokovnjaki. Nataša in Janez sta to upoštevala in začela varčevati takoj, ko sta dobila prvo službo. Sprva sta kot večina Slovencev varčevala konservativno, pozneje pa tudi več tvegala. Analizirali smo različne načine varčevanja za pokojnino, kaj se najbolj splača in kaj je najbolj tvegano. Mlada družina, ki ima še veliko let do pokojnine, si lahko privošči tudi tvegane oblike varčevanja, pravi prof. dr. Aljoša Valentinčič, a s tem nima v mislih naložbe v kriptovalute.

Zavarovalnica, ki skrbi za življenje v ravnovesju

07. 10. 2024 00.15

Na slovenskem zavarovalniškem trgu se je pojavila nova zavarovalnica s polnim imenom AVRIO zavarovalnica obrtnikov in podjetnikov d. d. AVRIO zavarovalnica d. d. je življenjska zavarovalnica, ponuja pa naložbeno in rentno zavarovanje.

Po moževi smrti izdala knjigo o žalovanju, zdaj je obtožena njegovega umora

28. 08. 2024 10.23

Materi treh otrok, ki je po moževi smrti izdala otroško knjigo o žalovanju, bodo zdaj sodili za njegov umor. Tožilstvo pravi, da ga je prvič poskušala zastrupiti na valentinovo 2022, a doza tablet ni bila dovolj velika, 17 dni kasneje pa je policijo obvestila o njegovi nenadni smrti.

Rast odškodnin drugo leto zapored višja od rasti premij

26. 08. 2024 12.56

Zavarovalnice v Sloveniji so lani skupno obračunale za skoraj 2,87 milijarde evrov bruto premij, kar je bilo 9,5 odstotka več kot leto prej, in za skoraj 2,12 milijarde evrov bruto odškodnin, kar je pomenilo 22,8-odstotno rast glede na 2022. Drugo leto zapored je tako rast odškodnin prehitela rast premij, je objavil statistični urad.

Zavarovalnica za življenje v ravnovesju

20. 05. 2024 00.15

Na slovenskem zavarovalniškem trgu se je pojavila nova zavarovalnica s polnim imenom AVRIO zavarovalnica obrtnikov in podjetnikov d.d.. AVRIO zavarovalnica d.d. je življenjska zavarovalnica in ponuja naložbeno in rentno zavarovanje.

'Postopanje policistke nepremišljeno, nedelovanje taserja zaskrbljujoče'

14. 03. 2024 11.59

Incident na Bavarskem dvoru se je k sreči končal zgolj z lažjo poškodbo enega od policistov. Ukrepanje Policije pa je bilo deležno kritik. So policisti postopali v skladu s pravili in taktikami policijskega postopka? Zakaj uporaba paralizatorja ni bila uspešna in zakaj so imeli policisti na razpolago le dva? Strokovnjak za policijska pooblastila Miroslav Žaberl je izpostavil nekatera vprašljiva postopanja policistov v postopku. In kako na kritike odgovarja Policija? "Potrebe po dodatnem stopnjevanju prisilnih sredstev ni bilo. To pa ne pomeni, da se jih policisti bojijo uporabiti." Kritike so medtem označili za neprimerne ter dodali: "Morda kažejo le na nepoznavanje osnov policijskega dela."

Nova uredba: krajšanje čakalnih dob in bolj dostopni prvi pregledi

15. 02. 2024 13.32

Vlada je sprejela uredbo o programih storitev obveznega zdravstvenega zavarovanja za letošnje leto, ki naslavlja potrebe pacientov. "Osredotoča na krajšanje čakalnih dob in izboljšuje dostopnost čakajočih do prvih pregledov specialistično-ambulantnih obravnav, z uvedbo ambulant specializantov družinske medicine in vzpostavitvijo novega standarda ambulante pa prinaša tudi večjo dostopnost do osebnega zdravnika," pravijo na ministrstvu za zdravje.

Umik soglasij: 'Zapirali se bodo celo pediatrični oddelki in porodnišnice'

13. 02. 2024 18.48

Ob doslednem upoštevanju omejitev delovne zakonodaje ob umikih soglasij zdravnikov za nadurno delo se bodo zapirali pediatrični oddelki in posamezne porodnišnice, je v sporočilu za javnost po sestanku s strokovnimi direktorji bolnišnic opozoril predsednik odbora za bolnišnično in specialistično zdravstvo pri zdravniški zbornici Boštjan Kersnič.

Lukašenko sprejel nov zakon, zdaj ima dosmrtno imuniteto pred kazenskim pregonom

05. 01. 2024 14.57

Beloruski predsednik Aleksander Lukašenko je podpisal nov zakon, ki mu zagotavlja dosmrtno imuniteto pred kazenskim pregonom, opozicijskim voditeljem, ki živijo v izgnanstvu, pa zakon preprečuje kandidiranje na prihodnjih predsedniških volitvah. Zdi se, da želi s tem zakonom Lukašenko okrepiti svojo moč in odpraviti morebitne izzivalce na naslednjih predsedniških volitvah, ki bodo leta 2025.

'Vse se začne z jezikom'

14. 01. 2024 18.37

Novembra lani je vlada sprejela integracijsko strategijo tujcev, prvi tovrstni dokument v zgodovini Republike Slovenije. Kot pojasni državna sekretarka na notranjem ministrstvu Tina Heferle, pa se integracija tujcev v slovensko okolje začne z jezikom. "Ko tujec pride v našo državo, je potreben vsaj tisti začetni nivo znanja slovenskega jezika, da se lahko učinkovito vklopi v družbo, da se počuti sprejetega in da ob tem tudi slovensko prebivalstvo lažje sobiva z njim," pojasnjuje.

Šokiralo jih je koliko denarja je potrebnega za bodočo pokojnino!

21. 12. 2023 00.15

Kako lahko najugodneje poskrbite za svojo pokojnino?

Najlepše darilo: deček z 'metuljevimi krili' bo prejel revolucionarno zdravilo

19. 12. 2023 09.46

4-letni Miloš bo za božično darilo prejel gensko zdravljenje v ZDA. Fantek, ki ima zelo kruto redko genetsko bolezen kože – bulozno epidermolizo – je dobil najlepše možno božično darilo. Kot eden prvih otrok iz Evrope bo tako prejel novo in prvo razvito zdravljenje za to do sedaj povsem neozdravljivo bolezen.

'Bolj ko se govori o mojem odstopu, bolj sem motiviran, da nadaljujem'

18. 12. 2023 22.55

Premier Robert Golob zatrjuje, da o odstopu s premierskega položaja kljub ugibanjem nikoli ni razmišljal. "Še več, bolj ko se o tem govori, bolj sem motiviran, da nadaljujem s svojim delom," pravi po letu in pol na čelu vlade. Priznava pa, da je v tem času storil tudi nekaj napak, iz katerih da se uči. Zagotovil je, da zdravstvo ostaja prioriteta.

Fajonova in Baerbockova za rešitev dveh držav na Bližnjem vzhodu

05. 12. 2023 14.01

Zunanja ministrica Tanja Fajon in njena nemška kolegica Annalena Baerbock sta po pogovorih v Ljubljani izpostavili nujnost širitve Evropske unije. Glede vojne med Izraelom in palestinskim gibanjem Hamas pa sta se zavzeli za rešitev dveh držav, za katero je po njunem mnenju nujna tudi podpora arabskih držav.

Javno naročilo za nakup policijskega čolna odvisno od finančnih sredstev

06. 11. 2023 18.56

Ponovitev javnega naročila za nakup novega policijskega čolna bo v nadaljevanju odvisna od razpoložljivih finančnih sredstev, so pojasnili na notranjem ministrstvu (MNZ). Ob tem je zaradi iztrošenosti motorja nedelujoč še policijski gumenjak P-16, ploven je tako le gumenjak P-08, so potrdili na ministrstvu.

Pokojnine: najnižja 310, najvišja skoraj 4 tisoč evrov

20. 10. 2023 06.00

Živimo vse dlje, upokojitvene starosti so vse višje, pokojninske dobe vse daljše, pokojnine – kot razkriva razmerje med povprečno plačo in povprečno pokojnino – vse nižje. Kruto dejstvo torej je: zaradi nizkih plač pogosto tudi 40 let dela ni dovolj za dostojno starost. Dobra polovica upokojencev danes živi s pokojninami, ki so pod pragom tveganja revščine. Več kot 40 odstotkov prejema manj kot 700 evrov, kar ne zadošča niti za pokritje minimalnih življenjskih stroškov. Kako pa bo v prihodnje? Na mizi je namreč nova pokojninska reforma. Bomo torej delali dlje? Šli v pokoj kasneje, a imeli zato višje pokojnine? Pa tudi: kako zagotoviti vzdržnost pokojninskega sistema in povrniti zaupanje vanj, zlasti med mladimi?

Denar samo, če zlomiš pravo kost

10. 10. 2023 06.00

Zdravstvena, življenjska, nezgodna zavarovanja. Slovenci se po opozorilih strokovnjakov premalo življenjsko zavarujemo, bistveno bolj zavarujemo svoje avtomobile in nepremičnine. In še tisti, ki se odločijo za življenjska zavarovanja, imajo po navadi zastarele police ali pa sploh ne vedo, za kaj so zavarovani. Kako se odločiti, kakšno zavarovanje skleniti? Lahko na slepo verjamemo agentu? Na kaj je treba biti pozoren, da na koncu ne bomo ostali brez izplačila zavarovalnine, tako kot je naša sogovornica, ki je bila zavarovana za zlome kosti, a je na koncu ostala praznih rok, ker si je zlomila napačno kost?

Pozebe, poplave, neurja, toča in plazovi – nova realnost za kmete, a zavarovana le četrtina zemljišč

09. 10. 2023 06.00

Pozeba, poplave, neurja, toča in plazovi. Vse to je letos klestilo po kmetijskih pridelkih, ponekod je popolnoma uničen. Skupna škoda samo avgustovskih poplav je okoli 145 milijonov evrov. A zavarovana je le dobra četrtina kmetijskih površin. Država od julija letos kmetom krije 60 odstotkov zavarovalne premije, a hkrati vse višje državno sofinanciranje premij blaži vse višje zavarovalne premije. Si kmetje lahko privoščijo zavarovanja? Ali je boljše vprašanje, si lahko privoščijo izgubo celotnega pridelka? "Določeno zavarovanje moramo imeti, ker kot je pokazalo letošnje leto, lahko čez noč izgubiš to, kar so ustvarjale tudi tri generacije," pravi kmet iz Starš Milan Selinšek.

Družina pristala v veliki finančni stiski

09. 10. 2023 00.15

Tragična zgodba Mojce

Podpisali, da vedo, da lahko umrejo: bodo družine vseeno prejele zavarovanje?

24. 06. 2023 09.58

Ekspedicija podmornice Titan do razbitin ene izmed najbolj slavnih potopljenih ladij Titanik je bila izjemno tvegana. To so potniki vedeli že pred potopom. Kot so dejali nekdanji udeleženci odprave, so morali pred potovanjem do razbitin podpisati več izjav, v katerih je bila trikrat omenjena možnost, da bodo med potovanjem umrli. A ti podpisi najverjetneje ne bodo preprečili družinskim članom, da dobijo izplačano življenjsko zavarovanje umrlih na krovu, če so ga ti sklenili, ocenjujejo strokovnjaki.

Takšna zavarovanja potrebujete, če imate otroka

27. 03. 2023 00.15

Med starševskimi skrbmi je varnost otroka na prvem mestu, je pokazala ameriška raziskava.

Iniciativa Glas ljudstva poslancem predala stavkovne zahteve

09. 01. 2023 10.00

Pred napovedano veliko stavko pacientk in pacientov je iniciativa Glas ljudstva koalicijskim poslancem in poslankam, predvsem članom in članicam Odbora za zdravstvo, pred Državnim zborom predala stavkovne zahteve ter vse poslanke in poslance pozvala, da izkažejo podporo stavki in se je udeležijo ali pa si na srčno stran pripnejo simbol stavke – značko z dvema prekrižanima obližema, ki so jim jo tudi podarili.