Stranke

Sovič še ni podpisal peticije

16. 09. 1999 16.29

Peticijo ''Betnave ne damo!'' s katero želi Slovenska nacionalna stranka (SNS) preprečiti državi, da bi rimokatoliški cerkvi v postopku denacionalizacije vrnila dvorec Betnava in 120 hektarjev kmetijskih zemljišč in gozdov, je doslej podpisalo že 2600 Mariborčanov in Mariborčank.

Jelinčič sprašuje Bergauerja

16. 09. 1999 15.09

Prvak Slovenske nacionalne stranke (SNS) Zmago Jelinčič je na ministra za promet in zveze Antona Bergauerja naslovil poslansko vprašanje, zakaj se Slovenija ni odzvala na poziv mednarodne organizacije za civilno letalstvo (ICAO), da izkaže strokovno pripravljenost oziroma sposobnost letališč in njenih letaliških družb na problem t.i. hrošča tisočletja oz. Y2K, s čimer bi zagotovile javno varnost letalskemu potniškemu prometu.

Konvencija SZP v Novem Sadu

16. 09. 1999 12.49

Drevi bo v športni dvorani Vojvodina v Novem Sadu konvencija opozicijske koalicije Zveza za spremembe (SZP). Zoran Djindjić, predsednik vodilne stranke v tej zvezi (Demokratske stranke) je v pogovoru za današnji Blic povedal, da bo konvencija uvod v tisto, kar se bo dogajalo po 21. septembru.

Djukanović na Madžarskem

15. 09. 1999 21.30

Predsednik Črne gore Milo Djukanović je med dvodnevnim obiskom v Budimpešti pri madžarskem premieru Viktorju Orbanu skušal pridobiti podporo za svojo prozahodno usmerjeno reformno politiko.

Sestanek glavnega odbora SLS

15. 09. 1999 21.08

Prvič po javnem nastopu Bože Grešovnik in njenih obtožbah o finančnih nepravilnostih v SLS, se je danes sestal glavni odbor SLS. V vodstvu stranke ocenjujejo, da se Grešovnikova za tak korak ni odločila sama, pač pa da za njo stoji, kot je dejal Marjan Podobnik, ''nomenklatura''. Sicer pa bodo za Grešovnikovo predlagali izključitev iz stranke. Razprava na glavnem odboru, kot jo je povzel Marjan Podobnik, pomeni podporo tako njemu osebno kot tudi vodstvu stranke.

Glasovanje za novega predsednika in ime stranke

14. 09. 1999 17.34

Slovenski krščanski demokrati (SKD) na svoji domači strani na internetu (www.skd.si) odslej ponujajo tudi možnost glasovanja za novega predsednika in ime stranke, ki bo nastala po združitvi SKD in Slovenske ljudske stranke (SLS). Za predsednika stranke lahko obiskovalci strani izberejo Lojzeta Peterleta ali Marjana Podobnika ali pa dopišejo svoj predlog, so sporočili iz SKD. Za ime združene stranke je ponujenih sedem, najpogosteje v javnosti omenjenih možnih imen, tudi tu pa lahko obiskovalci dodajo ime po svoji lastni izbiri. Stranka bo podatke obdelovala tedensko in jih objavljala prav tako na <A HREF=http://www.skd.si/anketa99.html target=_blank>straneh interneta</A>.

Jelinčičev intervju Televiziji Vranje

13. 09. 1999 11.37

Poslanec slovenskega parlamenta in predsednik Slovenske nacionalne stranke Zmago Jelinčič je v pogovoru za Televizijo Vranje dejal, da je bil napad zveze NATO na ZRJ v nasprotju z vsemi mednarodnimi pravnimi dokumenti, zlasti pa 5. členom ustanovne listine Združenih narodov (ZN), je poročala srbska tiskovna agencija Tanjug.

Javnost o obtožbah Grešovnikove

13. 09. 1999 10.16

Izidi nedeljske javnomnenjske raziskave TV Slovenija kažejo, da največ (38,5 odstotka) vprašanih verjame obtožbam nekdanje finančnice SLS Bože Grešovnik o domnevnem spornem financiranju stranke. 20 odstotka vprašanih obtožbam Grešovnikove ne verjame, malo manj kot 30 odstotkov pa jih premalo ve o zadevi, da bi lahko odgovorilo.

Pahor ni dobil vstopnega vizuma

12. 09. 1999 17.36

Jugoslovanske oblasti predsedniku Združene liste socialnih demokratov Borutu Pahorju niso izdale vstopnega vizuma za ZRJ, čeprav so ga dale vsem drugim članom delegacije in spremljevalcem, in mu tako niso dovolile, da na povabilo predsednika srbske Socialdemokracije Vuka Obradovića obišče Beograd in Novi Sad ter se poleg srečanja z gostiteljem sestane tudi z drugimi predstavniki srbske demokratične opozicije.

11. tabor SLS

12. 09. 1999 11.59

S slavnostnim programom oz. z osrednjo popoldansko prireditvijo in s predajo taborske zastave se bo pod geslom Zedinimo začel 11. tabor Slovenske ljudske stranke, v okviru katerega bodo zaznamovali tudi 130-letnico vižmarskega tabora. Navzoče bodo nagovorili predsednik stranke Marjan Podobnik ter drugi predstavniki SLS in tudi SKD.

Marjan Podobnik pisal Wolfgangu Schuesslu

11. 09. 1999 21.21

Predsednik SLS in podpredsednik vlade Marjan Podobnik je danes poslal pismo predsedniku avstrijske ljudske stranke in zunanjemu ministru Wolfgangu Schuesslu ter v njem izrazil neprijetno presenečenje in razočaranje zaradi spremenjenih in za SLS nesprejemljivih stališč avstrijske ljudske stranke, predvsem v zvezi z Nuklearno elektrarno Krško (NEK) in v Sloveniji živečimi Nemci, kar je mogoče razumeti kot pogojevanje vstopanja Slovenije v Evropsko unijo.

Srbska opozicija napovedala nov val protestov

10. 09. 1999 20.31

Vodja srbske opozicijske Demokratske stranke Zoran Djindjić je danes napovedal, da bo vlada jugoslovanskega predsednika Slobodana Miloševića odstavljena na miren in demokratičen način. Djindjić je tudi zavrnil ugibanja o morebitni državljanski vojni.

Betnave ne damo!

10. 09. 1999 19.08

Predstavniki Slovenske nacionalne stranke (SNS) so danes pred trgovsko hišo Merkur v središču Maribora začeli vseslovensko akcijo zbiranja podpisov ''Betnave ne damo!''. Z njo želijo preprečiti, da bi država v postopku denacionalizacije Rimskokatoliški cerkvi vrnila grad Betnava, 120 hektarjev njiv in gozdov ter še nekatere objekte. Stranka ponuja peticijo v podpis vsem prebivalcem Maribora in drugim Slovencem, ki jim je mar narodove lastnine in ki jim ni vseeno, da jim želi Rimskokatoliška cerkev ob pomoči sedanje slovenske vlade pokrasti gozdove, stavbe, kulturne spomenike in še kaj.

Drnovšek o dogajanju na političnem prizorišču

09. 09. 1999 20.59

Po več kot enomesečni odsotnosti zaradi odstranitve tumorja in ledvice se je predsednik vlade Janez Drnovšek vrnil v vladno palačo. Dopoldne se je že udeležil seje vlade, prvič po bolezni pa je pred kamerami spregovoril o aktualnem političnem dogajanju. Premier se, kot pravi, dobro počuti, na čelo vlade pa se bo vračal postopoma, saj njegova forma še vedno ni popolna. Zanikal pa je vsakršna namigovanja, da se umika iz aktivne politike.

Je častno razsodišče SLS kršilo človekove pravice?

09. 09. 1999 18.22

Častno razsodišče SLS, ki je včeraj sprejelo sklep o mojem začasnem suspenzu iz stranke, je, ne glede na pritožbeni rok, ki poteče 12. septembra, sklepalo štiri dni pred njegovim iztekom in s tem zopet kršilo ne le moje, statutarne pravice v SLS, temveč tudi osnovne, z ustavo zagotovljene človekove pravice, je v današnji izjavi za javnost zapisala Boža Grešovnik.

Patrick Ortlieb v politiko

09. 09. 1999 15.52

Nekdanji svetovni in olimpijski prvak v smuku Patrick Ortlieb je napovedal, da bo šel v politiko. Sodeloval bo v politični kampanji skrajno desničarske - Svobodnjaške stranke na parlamentarnih volitvah, ki bodo prihodnji mesec.

Častno razsodišče SLS suspendiralo Grešovnikovo

08. 09. 1999 21.03

Častno razsodišče SLS je suspendiralo Božo Grešovnik. Lukač obtožb na račun Grešovnikove ni želel navajati. Dejal je, da ni bilo jasnega pregleda nad pretokom finančnih sredstev med zasebnimi in solastniškimi podjetji, Grešovnikovo ter stranko.

Čistke v SLS

07. 09. 1999 20.26

Razčiščevanje odnosov v vrhu ljudske stranke odmeva zlasti v Slovenj Gradcu, saj je Boža Grešovnik doma v bližnjem Podgorju. Tamkajšnja podružnica SLS-a se je namreč odločno postavila v bran Marjanu Podobniku. Jutri naj bi se tudi sestal častni odbor Slovenske ljudske stranke in izključil Božo Grešovnik, ki jo obtožujejo zlorabe položaja.

Grešovnikova pravi, da je ravnala pravilno

07. 09. 1999 16.28

Nekdanja glavna finančnica Slovenske ljudske stranke (SLS) Boža Grešovnik je v izjavi za STA poudarila, da se je tako glede izročitve dokumentacije o domnevno spornem financiranju stranke kriminalistom kot tudi za nedavno novinarsko konferenco odločila sama in povsem svobodno. Prepričana pa je tudi, da je pravilno ravnala.

Mitchell nadaljuje pogovore

07. 09. 1999 16.18

Ameriški posrednik George Mitchell se je včeraj sestal s predstavnikom političnega krila Irske republikanske stranke in najmočnejše protestantske stranke Sinnom Feinom, danes pa nadaljuje pogovore s predstavniki dveh manjših unionističnih strank.

Podpredsednik vlade ni več verodostojen predstavnik države

07. 09. 1999 07.38

Visok zastopnik države - podpredsednik vlade - je hudo kršil pravne in moralne norme naše države, zato mora brezpogojno in takoj zapustiti položaj, ki ga zaseda v državni upravi, so v današnjem sporočilu za javnost zapisali Demokrati Slovenije (DS). Po njihovem mnenju ostale stranke v primeru Marjana Podobnika molčijo zato, ker same nimajo čistih računov.

LDS previdno čaka

06. 09. 1999 20.51

V političnih strankah zadnja afera povezana s financiranjem Slovenske ljudske stranke (SLS) močno odmeva. V komentarjih in napovedih dogodkov tako znotraj SLS kot v koaliciji pa so za zdaj previdni, Liberalna demokracija Slovenije (LDS) bo recimo raje počakala na razplet znotraj SLS-a. Jasno pa je, da škandal ne bo ostal brez posledic.

Mitchell prispel na pogajanja

06. 09. 1999 16.37

V Belfastu se je začel nov krog severnoirskih pogajanj, na katerih bo posredoval nekdanji ameriški senator George Mitchell. Zadnja severnoirska mirovna pogajanja so se julija neuspešno končala, ker unionisti niso privolili v vključitev Sinn Feina v severnoirsko vlado, dokler se IRA ne razoroži. Za današnje srečanje sta se dogovorili vladi v Londonu in Dublinu potem, ko so julija propadli dogovori o oblikovanju pokrajinske vlade.

Jelinčič poslal pismo Frlecu

06. 09. 1999 16.08

Prvak Slovenske nacionalne stranke Zmago Jelinčič je na ministra za zunanje zadeve Borisa Frleca naslovil pisno poslansko vprašanje, ''v kakšni zvezi so zadnje izjave avstrijskega zunanjega ministra Wolfganga Schuessla z zahtevami po spremembi slovenske ustave v primeru priznavanja nekakšne neobstoječe staroavstrijske manjšine s sestankom na ministrstvu za zunanje zadeve konec letošnjega julija''.

Marjan Podobnik zavrnil očitke Bože Grešovnik

06. 09. 1999 07.41

Predsednik Slovenske ljudske stranke (SLS) Marjan Podobnik je zavrnil očitke, ki jih je na njegov račun v petek, 3. septembra, izrekla nekdanja finančnica stranke Boža Grešovnik. ''Očitke ocenjujem kot poskus maščevanja Grešovnikove, ki je zaradi utemeljenega suma zlorabe položaja na pobudo glavnega odbora SLS v postopku pred častnim razsodiščem SLS za izključitev iz stranke,'' je povedal prvak SLS Marjan Podobnik.

Sinn Fein vključena v pogajanja

04. 09. 1999 20.56

Stranka Sinn Fein, politična zaveznica Irske republikanske armade, bo sodelovala na pogajanjih o mirovnem procesu na Irskem. Pogajanja, ki se bodo začela v ponedeljek, bodo vodile ZDA. V poročilu stranke je navedeno, da se je eksekutiva kljub zadržkom odločila aktivno sodelovati na pogajanjih. Udeležba Sinn Feina je ključna za začetek pogajanj o mirovnem sporazumu.

Grešovnikova o grožnjah Marjana Podobnika

04. 09. 1999 12.25

Potem, ko je včeraj Boža Grešovnik spregovorila pred kamerami o grožnjah predsednika SLS Marjana Podobnika njej in njeni družini, se zgodba nadaljuje. Grešovnikova je na tiskovni konferenci razkrila sporne finančne posle slovenske ljudske stranke. Gre za najemanje avstrijskih posojil in financiranje volilne kampanije s strani Nicolasa Omana.

Ulstrski protestanti še naprej zavračajo pogovore s Sinn Feinom

03. 09. 1999 17.35

Vodja Ulstrskih unionistov David Trimble je v današnjem sporočilu za javnost dejal, da se na pogajanjih o oživitvi severnoirskega mirovnega procesa - ta naj bi se začela v ponedeljek - njegova stranka ne bo pogovarjala s političnim krilom Irske republikanske armade Sinn Fein.

Šaron novi predsednik stranke Likud

03. 09. 1999 11.54

Na strankarskih volitvah izraelske stranke Likud je včeraj zmagal Ariel Šaron, ki naj bi dal stranki po majskemu porazu Benjamina Netanjahuja na volitvah za predsednika stranke, nov zagon. Stranko je potrebno obnoviti ter jo pripraviti na zmago na naslednjih volitvah, je po zmagi dejal novi vodja izraelske opozicije Šaron, ki je dobil več kot 53 odstotkov glasov članov stranke.

Turčija resna kandidatka za EU

02. 09. 1999 21.33

Britanski zunanji minister Robin Cook je po današnjem srečanju s turškim kolegom Ismailom Cemom dejal, da se bo na zasedanju Evropske unije (EU) ta konec tedna zavzel za to, da se Turčijo prizna kot resno kandidatko za polnopravno članstvo v EU. Cook meni, da bi morala imeti Turčija enake pogoje kot ostale kandidatke za članstvo v uniji.