kritična ranljivost

Sentido project: Ljudje radi čutijo, a še raje razumejo
12. 10. 2024 12.45
Zasedba Sentido project predstavlja prvenec ECOS, ki odraža enost glasbe in plesa, saj se v skladbah kot tolkalski inštrument pojavi tudi glasba telesa v plesu flamenka. Več nam je razložila plesalka in pevka Urška Centa.

'Imamo nadzor, lahko počnemo, kar želimo'
03. 02. 2022 18.13
Premalo pozornosti posvečamo nečemu, kar ima možnost, da ohromi ukrajinsko kritično infrastrukturo in je lahko enako uničujoče kot vojaška invazija. Gre za sofisticirano orožje agresije. To o ruskih kibernetskih napadih na Ukrajino pravita Volodimir Tkač, izredni profesor na kijevskem politehničnem inštitutu Igor Sikorski, ki poučuje tudi na Švedskem in Oleksandra Čekanovska, strokovnjakinja za informacijsko varnost in vodja analitične skupine za hibridno vojno v ukrajinskem kriznem medijskem centru.

Opozorilo pred kibernetsko ranljivostjo: 'Do manjših poskusov vdorov je že prišlo'
14. 12. 2021 20.44
Nacionalni odzivni center za kibernetsko varnost je izdal opozorilo o kritični ranljivosti knjižnice Java logging library Log4j, ki napadalcu omogoča poljubne programske kode na ranljivem sistemu ali krajo občutljivih informacij. Ranljive so informacijsko-tehnične storitve vseh vrst: programska in strojna oprema, odjemalci in strežniki, oblačne storitve, infrastrukturna oprema. Urad Vlade RS za informacijsko varnost je zato ugotovil, da je nastopilo stanje, ko je podana velika verjetnost realizacije težjega ali kritičnega incidenta oz. kibernetskega napada. Do večjega vdora za zdaj še ni prišlo, se pa dogajajo skeniranja ranljivosti sistemov ter poskusi manjših zločinov, kot je nameščanje oprem za rudarjenje kriptovalut na tuje sisteme.

Al Kuwaiti o kibernetskih napadih v ZAE: Vsakdanji ljudje so tudi bili tarče
09. 10. 2021 08.31
Dr. Mohamed Al-Kuwaiti je vodja kibernetske varnosti Združenih arabskih emiratov, ki nam je zaupal nekaj usmeritev in težav, s katerimi se soočajo Emirati. Visoka stopnja digitalizacije, veliko tujih podjetij, ogromno ljudi – vse to so osnove za številne kibernetske napade. Kot je dejal, je glavna stvar, da vsi začnemo jemati kibernetsko varnost kot osnovno varnostno kulturo. Starši morajo učiti otroke, ne jih onemogočati, kako biti varen, saj so zaznali napade prav na otroke. V naslednjih letih pa bo naša odvisnost od tehnologije povečala možnost za kibernetske napade, kibernetsko vojskovanje in tudi kibernetski terorizem.

Hekerskih napadov bo v prihodnosti vedno več, slovenska podjetja nevarnosti ne jemljejo resno
15. 05. 2017 06.40
Vdori v informacijske sisteme organizacij in posameznikov letno po celem svetu povzročijo skoraj 100 milijard evrov škode. V prihodnosti jih bo vse več, saj podjetja področja informacijske varnosti še vedno ne jemljejo dovolj resno, opozarja strokovnjak Miha Ozimek. In kako zahteven je takšen napad za hekerje? Ne pretirano, to bi znal narediti vsak dober študent računalništva in informatike.

Po takšni izgubi ni človek nikoli več isti: Grdi neznanec v temni ulici je imel znan obraz
26. 09. 2014 06.52
Spolno nasilje je najbolj grob poseg v človekovo celovitost, zato žrtvi pusti tudi najbolj resne in dolgotrajne posledice. Žrtve se soočajo z občutki krivde, jeze in izgube. "In po izgubi človek ni nikoli isti, ne glede na to, kako jo predela," pravi strokovnjakinja Katja Bašič.