obseg

59-letni Ptujčan povečal svoj penis in premagal težave z erekcijo

27. 11. 2018 00.01

Nobena skrivnost ni, da moški po 40. letu začnejo doživljati težave z erekcijo, ki so pogosto tudi vzrok zakonskih sporov, nezadovoljnih partneric in celo ločitev. Obiskali smo Martina iz Ptuja, ki nam je brez dlake na jeziku povedal, da je vse zgoraj našteto le plod moške lenobe in vdanosti v usodo, saj je tudi sam doživljal isto, a se je s tem spopadel in sedaj na pragu 60. leta starosti še vedno z veseljem vsak dan skoči med rjuhe. Kot pravi sam, zanj zagotovo velja pregovor: Bolj star, bolj nor.

Prvomajski oddih – slovenska klasika. Kam potujemo?

28. 04. 2025 09.34

Grčija, Hrvaška, orient, morje, evropske prestolnice ... To so le nekatere destinacije, ki so za prvomajske praznike pritegnile Slovence. Kakšni pa so trendi letošnjih pomladanskih dopustov? Kakšno je povpraševanje? Kam Slovenci potujemo? "Prvi maj med Slovenci velja za enega najbolj potovalno-počitniških terminov. To je uvertura v poletje, ki ga vsi čakamo," pravijo pri turistični agenciji Palma.

'Martinova pljuča komercialnega leta ne bi zdržala'

25. 04. 2025 14.23

Vodja zdravstvene ekipe motociklističnega prvenstva Angel Charte je v Jerezu delil najnovejše informacije o stanju španskega dirkača Jorgeja Martina. Kot pravi, je pnevmotoraks povsem izginil, Martinova pljuča pa kljub temu, da so se razširila na normalno velikost, ostajajo občutljiva in komercialnega leta ne bi zdržala. Aktualni svetovni prvak skoraj dva tedna po hudem padcu na osrednji dirki za veliko nagrado Katarja ostaja v Dohi, v naslednjih dneh pa ga čaka zdravniško asistiran let v Španijo.

Srbski delavci med poletjem množično na Hrvaško: 'Na mesec tudi 4000 evrov'

20. 04. 2025 11.08

Vse večje povpraševanje po delovni sili v hrvaškem turizmu odpira priložnosti za tisoče delavcev iz Srbije ter Bosne in Hercegovine, ki v sezonskih zaposlitvah vidijo priložnost za zaslužek in boljšo prihodnost. Mnogi med njimi že leta preživljajo poletja na Jadranu, zanimanje za letošnjo sezono pa je večje kot kadar koli prej, predvsem zaradi naraščajočih plač in ugodnejših pogojev delodajalcev.

'Psihoterapevt bo le tisti, ki bo imel dovoljšno izobrazbo'

17. 04. 2025 19.29

Vlada je potrdila besedilo zakona o psihoterapevtski dejavnosti in ga v sredo poslala v državni zbor. Zdaj se začenja postopek s tremi branji, predlog zakona pa bi lahko bil sprejet še pred poletjem. Namen ministrstva za zdravje je urediti dostopnost psihoterapije in kaotičnost trenutnega področja.

UKC Ljubljana vzorcev ne pošilja več v zunanje laboratorije

17. 04. 2025 17.34

V UKC Ljubljana, kjer se je v soboto zjutraj v centralnem laboratoriju povesila konstrukcija spuščenega stropa nad eno od laboratorijskih linij, so delo uspeli organizirati tako, da pri izvajanju laboratorijskih preiskav ne potrebujejo več pomoči zunanjih laboratorijev. Sanacijo poškodovanega stropa pa bodo predvidoma končali v začetku maja.

26 milijonov dobička bodo delili po štiri evre na delnico

17. 04. 2025 09.23

Uprava in nadzorni svet Telekoma Slovenije delničarjem predlagata, da se za izplačilo dividend porabi nekaj manj kot 26 milijonov evrov lanskega bilančnega dobička. S tem bi dividenda znašala štiri evre bruto na delnico. Skupščina bo o predlogu odločala 19. junija.

'Zdrav je kot Ali na vrhuncu. Trump bi ga nokavtiral. Z lahkoto.'

15. 04. 2025 11.53

Zdravniški izvid Donalda Trumpa je trenutno ena najbolj vročih tem v ameriški javnosti, predvsem na družbenih omrežjih, kjer številni izražajo dvome o zdravniških ugotovitvah. Tarča posmeha sta predvsem zdravnikov 'slavospev' o zmagah v golfu in predsednikova teža – podatek, v katerega le malokdo verjame. Trump uradno tehta 101 kilogram, čeprav naj bi v resnici precej več.

Mladi borec z redko boleznijo, ki mu je prisluhnil tudi Beckham

13. 04. 2025 07.19

To ni zgodba o zbiranju pomoči, ampak zgodba o življenju in enakosti. Jane Velkovski se je rodil z redko boleznijo. O svojem svetu pa govori v jeziku, ki ga razumemo vsi. 16-letnik, ki se mu oči zasvetijo ob besedi nogomet, a mu je bolezen odvzela zmožnost hoje, se že od devetega leta bori za svoje pravice in pravice ostalih v njegovih čevljih. Nogomet je, kot pripoveduje, igra, ki je narejena za vse – del nje so lahko vsi, ne glede na omejitve, vsak k tej umetnosti prispeva malo drugače. In če se na nogometnem igrišču to da, je njegov vsakdanjik in vsakdanjik ostalih oseb z gibalno oviranostjo še vedno prepogosto posejan z ovirami. Kot so odsotnost klančin, dvigal, neprilagojenost šol in enakih možnosti. Danes dijak šolskega centra BIC in strasten navijač Rdečih vragov je na svoji poti borca za bolnike z redkimi boleznimi srečal svoje idole. Med njimi tudi legendo zelenic Davida Beckhama, s katerim se je celo fotografiral. Jane od vas ne potrebuje denarja. Želi si le, da bi vsak po svoje prispeval k svetu, ki bo ponujal enake možnosti za vse.

'Upam, da bodo tekmovanja v prihodnje bolj poštena'

12. 04. 2025 12.54

Vodja smučarskih skokov in nordijske kombinacije Gorazd Pogorelčnik se je udeležil srečanja podkomiteja za opremo in razvoj pri mednarodni smučarski zvezi Fis. Kot je pojasnil, so v Pragi večji del razpravljali o spremembah protokolov merjenja dresov. Cilji so manj diskvalifikacij, več zaupanja in bolj poštena tekmovanja.

Obnova štajerske avtoceste: Dars priznava, da se zastojem ne bo mogoče izogniti

12. 04. 2025 07.00

Prejšnji teden so se na štajerski avtocesti med Dramljami in Slovenskimi Konjicami začela obsežnejša obnovitvena dela, ki bodo trajala kar dve gradbeni sezoni. Voznikom se že pred poletno sezono, ko je pločevine na cesti največ, pot lahko podaljša tudi za več kot eno uro. Kako na očitke, da dela na gradbišču stojijo, odgovarjajo na Darsu in kako bi lahko kljub obnovi zagotovili boljšo pretočnost prometa?

'Naslednje tri mesece je potrebno izkoristiti za konstruktivne pogovore z ZDA'

11. 04. 2025 17.03

Ameriške carine na uvoz blaga bodo ameriško gospodarstvo prizadele bolj kot evropsko, je ob zasedanju finančnih ministrov EU v Varšavi povedal evropski komisar za gospodarstvo Valdis Dombrovskis. Obseg bruto domačega proizvoda (BDP) ZDA bi se lahko po ocenah Bruslja do leta 2027 skrčil za do 1,4 odstotka, evropskega pa za okoli 0,2 odstotka. Medtem so finančni ministri držav članic EU na neformalnem zasedanju v Varšavi podprli pristop Evropske komisije k trgovinskemu sporu z ZDA, ki se je v zadnjih dneh nekoliko umiril. Kot je povedal poljski minister Andrzej Domanski, so se strinjali, da mora EU ostati enotna.

Pacientov brez osebnega zdravnika vse več, najbolj kritično v ginekologiji

09. 04. 2025 17.50

Ekipa projekta Zdravniki Sledilnik, ki je že v času covida-19 zbirala, analizirala in objavljala podatke o širjenju bolezni v Sloveniji, sedaj podrobno predstavlja še podatke o številu opredeljenih in neopredeljenih pacientov med letoma 2013 in 2023. Na voljo je primerjava po dejavnostih (družinski zdravniki, ginekologi, zobozdravniki), občinah, in starostnih skupinah. Občuten porast števila pacientov, ki so neopredeljeni, so zaznali v letih 2022 in 2023, najbolj pereče pa je področje ginekologije.

V veljavi prenovljena fiskalna pravila

09. 04. 2025 06.39

Z uveljavitvijo prenovljenega zakona o fiskalnem pravilu se na novo določa način izvajanja srednjeročne uravnoteženosti proračunov države. Po novem je fiskalno pravilo določeno z omejitvijo rasti očiščenih izdatkov, vlada pa bo srednjeročni fiskalni načrt pripravljala za štiri leta. Hkrati se ohranja vloga fiskalnega sveta.

Copernicus razkriva: marec 2025 najtoplejši v zgodovini Evrope

08. 04. 2025 07.43

Letošnji marec je bil po podatkih službe za spremljanje podnebnih sprememb v okviru programa EU Copernicus drugi najtoplejši marec doslej. Povprečna globalna temperatura zraka je dosegla 14,06 stopinje Celzija, kar je 0,65 stopinje nad marčnim povprečjem v obdobju 1991–2020. V Evropi je bil letošnji marec najtoplejši marec v zgodovini.

GEN-I izbran za najboljšega trgovca z energenti in električno energijo v Evropi

07. 04. 2025 13.43

Skupino GEN-I je prestižna mednarodna raziskava Energy Risk Commodity Rankings 2025 izbrala za najboljšega trgovca z energenti in najboljšega trgovca z električno energijo v Evropi.

Na ulicah ZDA več tisoč ljudi proti Trumpu

05. 04. 2025 20.25

V ZDA se začenjajo množični protesti proti politiki ameriškega predsednika Donalda Trumpa, ki med drugim v imenu varčevalnih ukrepov zmanjšuje obseg svoje administracije in uvaja carine za večino držav. V Washingtonu in številnih drugih mestih po ZDA se je že zbralo na tisoče ljudi. Gre za največje proteste od Trumpove vrnitve v Belo hišo.

Gaja Prestor začenja novo poglavje: Odločila sem se, da stopim na gas

05. 04. 2025 14.36

"Glasba je moja največja strast in življenjska pot," pravi pevka Gaja Prestor, ki se podaja na novo glasbeno popotovanje. Predstavila je namreč novo poglavje v svoji karieri – Estoro, umetniško ime, pod katerim bo kot DJ-ka ustvarjala elektronsko glasbo. Kaj to pomeni za njeno glasbeno kariero, kot smo jo poznali do zdaj? Kako se bosta ti dve poti prepletali? In predvsem, kdaj lahko pričakujemo prve izdelke? O vsem tem v intervjuju z glasbenico.

Novost za bolnike s kronično vnetno črevesno boleznijo

05. 04. 2025 13.12

Novost za bolnike s potrjeno kronično vnetno črevesno boleznijo. Če so morali doslej po vsaki menjavi zdravil prestati kontrolno kolonoskopijo, jim je ta precej neprijetna preiskava vsaj v teh primerih zdaj prihranjena. Gastroenterologi lahko namreč uspešnost zdravljenja in določene zaplete spremljajo z ultrazvokom črevesja, ki je povsem neinvaziven in neboleč. Z omenjeno metodo so prvi začeli v Splošni bolnišnici dr. Franca Derganca Nova Gorica, zdaj pa je na voljo tudi v nekaterih drugih. Bolnikov s Crohnovo boleznijo in ulceroznim kolitisom je v Sloveniji približno osem tisoč.

Opozicija: Javnim uslužbencem se godi krivica, koalicija: To je manipulacija

03. 04. 2025 18.49

V politični areni se nadaljuje konflikt o učinkih novega plačnega sistema. Krščanski demokrati koaliciji očitajo, da se javnim uslužbencem, od katerih so odvisna tudi naša življenja, godi krivica. Tisti, ki na ministrstvih prekladajo papirje, pa prejemajo dodatke za povečan obseg dela. "Nerazumevanje, neznanje in namerna manipulacija," odgovarjajo v koaliciji. Trdijo tudi, da lahko tako kot državni organi tudi javni zavodi, denimo domovi za starejše občane, svoje zaposlene za povečan obseg dela še vedno nagradijo.

GZS o Trumpovem izračunu carin: Ta pristop je neka psevdoznanost

03. 04. 2025 12.37

Carine, ki jih je napovedal ameriški predsednik Donald Trump, bodo pomenile dodaten pritisk na cene slovenskih podjetij, tudi članov Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije (OZS), ki so podizvajalci večjih podjetij in s tem na ameriški trg vezani posredno. Posledica so lahko tudi odpuščanja, so opozorili v OZS. Gospodarska zbornica Slovenije medtem ocenjuje, da Evropska unija izključno zaradi učinkov ameriških carin ne bi smela pasti v recesijo, potencialno nevarnost pa predstavljajo odzivi drugih držav. Vlada bo preučila vpliv novih ameriških carin na slovensko gospodarstvo in nato oblikovala stališče za sprejetje skupnih ukrepov na ravni EU, pa je napovedal gospodarski minister Matjaž Han.

Omejevanje dela zdravnikom ne bo šlo tako gladko

03. 04. 2025 06.00

Kljub pismu več kot 4000 zdravnikov, ki opozarjajo na morebitno zmanjšanje obravnave pacientov, in kljub njihovemu pozivu poslancem, naj ne sprejmejo novele Zakona o zdravstveni dejavnosti, ker bo ta po njihovih besedah neposredno vplivala na življenja ljudi, je vladajoča koalicija z glasovi Gibanja Svoboda, Levice in Socialnih demokratov novelo sprejela. Odločitev sta v oddaji 24UR ZVEČER komentirali predsednica zdravniške zbornice Bojana Beović in poslanka Gibanja Svoboda Tamara Kozlovič.

Ljubljanska železniška postaja: kako je videti največje gradbišče v prestolnici?

01. 04. 2025 15.25

Nadgradnja osrednje ljubljanske železniške postaje po navedbah pristojnih za zdaj poteka skladno s časovnico. Železniška postaja naj bi v novi podobi zaživela nekje konec julija 2026, v letu 2027 naj bi bila nato odprta še nova avtobusna postaja. V teku leta 2027 naj bi torej Ljubljana dobila sodoben potniški center s spremljajočo infrastrukturo.

Na Islandiji nov izbruh vulkana

01. 04. 2025 14.45

Na polotoku Reykjanes jugozahodno od islandske prestolnice Reykjavik se je začel nov izbruh vulkana, je sporočil tamkajšnji meteorološki urad. Zaradi izbruha, že osmega, ki je prizadel območje od decembra 2023, so evakuirali ribiško vasico Grindavik.

Potres v Mjanmaru: število žrtev preseglo 2000, ranjenih 3900

01. 04. 2025 08.27

Število žrtev po potresu z magnitudo 7,7 v Mjanmaru je preseglo 2000. 200 budističnih menihov je zdrobil propadajoči samostan, 50 otrok je umrlo, ko se je zrušila učilnica vrtca, 700 muslimanov pa je pod zrušenimi mošejami umrlo med ramazansko molitvijo.

Vodnatost nekaterih rek velika, Krka se razliva na običajnih mestih

29. 03. 2025 11.36

Po obilnem deževju, ki ponekod po državi še traja, je vodnatost kar nekaj rek velika in se še povečuje. Med njimi tudi Krke, ki se skupaj s posameznimi pritoki v srednjem in spodnjem toku razliva na običajnih območjih, so sporočili iz Agencije RS za okolje.

Zasebni vrtci ministrstvu očitajo poskus njihovega onemogočanja

28. 03. 2025 15.32

V Združenju zasebnih vrtcev Slovenije nasprotujejo predlaganim spremembam zakonskih določb, s katerimi bi posegli v financiranje zasebnih vrtcev. "Več kot očitno je cilj dolgoročno onemogočanje delovanja zasebnih vrtcev, ki bo za posledico nosilo njihovo zapiranje," opozarjajo ob koncu javne razprave o predlogu novele zakona o vrtcih.

Najobsežnejši požari v zgodovini države: najmanj 26 mrtvih

27. 03. 2025 09.35

Obseg požganih površin v Južni Koreji, kjer divjajo gozdni požari, je presegel rekordni požar iz leta 2000. Število smrtnih žrtev narašča, domove je moralo zapustiti okoli 27 tisoč ljudi. Ogrožena je tudi vas Hahoe, ki jo je agencija Združenih narodov Unesco leta 2010 uvrstila na sezam svetovne dediščine.

Nad Slovenijo zasvetila nenavadna modra spirala

24. 03. 2025 21.16

Ob pogledu na večerno nočno nebo je lahko marsikdo nad Slovenijo opazil nenavadno modro spiralo, ki se je zelo hitro premikala po nebu. Opazili so jo na primer nad Litijo, Ljubljano, Šmarjem pri Jelšah ter tudi pri Vipavi, Ptuju, na Dolenjskem ... "Krogi so bili vedno večji, nakar so v sekundi izginili," nam je sporočil eden od bralcev, ki je uspel nenavaden nebesni pojav ujeti v svoj objektiv. Nenavaden pojav, ki spominja na spiralno galaksijo, ima sicer povsem človeško razlago. Gre za posledico izstrelitve rakete.

Pot do ortodonta traja leta, pacienti 'bežijo' na Hrvaško

22. 03. 2025 13.14

Če si želite poravnati zobe preko zdravstvenega zavarovanja, lahko minejo leta. V Sloveniji so večletne čakalne dobe žal realnost. V Zdravstvenem domu Ljubljana, največjem v državi, prvi termin za ortodonta z napotnico "zelo hitro" dobite šele čez dve leti. Če ste "redno" napoteni, je čakanje še daljše. Rezultat? Pravi eksodus pacientov v tujino! Samo lani je Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije odobril skoraj 2000 povračil za zobozdravstvene storitve v tujini, pogosto na Hrvaškem. Kar 500 več kot leto prej. Največ vlog je bilo za ortodontsko zdravljenje.