odpovedi osebnih zdravnikov

Trije od štirih družinskih zdravnikov v Tolminu dali odpoved
11. 10. 2024 15.15
Trije od štirih družinskih zdravnikov v Tolminu so dali odpoved. Brez osebnega zdravnika bi lahko ostalo več kot 4300 občanov od 5800. Z odhodom zdravnikov je brez mentorja ostala tudi zdravnica iz tujine, ki bi se morala začeti uvajati. Iz tolminske občine so nam odgovorili, da razumejo zahtevnost dela v zdravstvenem domu, ki po površini pokriva največje območje v Sloveniji, preučili pa bodo tudi možnosti za prilagoditev delovnega časa za posamezne zdravnike.

Kljub pozivom ministrstva in ZZZS zdravniki ne želijo izdajati bolniških listov
24. 01. 2024 09.32
Kako pacientom v času stavke zdravnikov zagotoviti potrebno oskrbo? Ostajajo namreč brez bolniških listov, brez pregledov in posegov, kar povzroča vse več skrbi. "Lovimo torej ravnotežje med pravicami stavkajočih in pravicami pacientov. In menimo, da so tu pacienti šibkejša stran," pravi Jasna Humar z zdravstvenega ministrstva. "Preko stisk ljudi se skuša iztržiti neke cenovne parametre za določene zdravstvene delavce. To ni prav," pa je prepričan zastopnik pacientovih pravic Marjan Sušelj. Vlado in Fides zato poziva, naj skleneta dogovor, "ki pije vodo".

Po opoldanskih pogajanjih Fides vlado poziva, naj 'resno sede za mizo'
15. 01. 2024 07.14
Sindikat zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Fides je po enodnevni opozorilni stavki, ki je potekala prejšnji torek, danes začel splošno stavko, ki bo potekala do preklica oziroma sklenitve stavkovnega sporazuma. A tega, sodeč po dosedanjih izjavah predstavnikov obeh strani, za zdaj še ni na vidiku. Delo v javnem zdravstvu tako poteka okrnjeno. Zveza društev upokojencev Slovenije se medtem pridružuje nasprotovanju do stavke zdravnikov in Fidesa, saj je po njihovem prepričanju to stavka le za višje plače in ne stavka, ki poziva k urejanju sistemskih razmer v zdravstvu.

Čakalnice prazne, bolniki težko do zdravnikov. Kdaj bo tega konec?
20. 04. 2022 06.00
V času epidemije so številni bolniki ostali prepuščeni sami sebi, saj so težko prišli do osebnega zdravnika ali pa sploh niso. Protikoronski ukrepi so tako terjali svoj davek, predvsem pri zdravju tistih, ki so jim prepozno postavili diagnozo. Je že čas, da ukinemo ukrepe za zajezitev širjenja koronavirusa v zdravstvenih ustanovah? Kako pa je z dostopom do urgentne zdravstvene pomoči? Kako bodo omenjene situacije reševale stranke, ki jim javnomnenjske ankete napovedujejo vstop v parlament?

Davki epidemije: Odpadle operacije, manjša dostopnost zdravnikov in zapoznele diagnoze
11. 04. 2022 06.00
Dostopnost zdravstva se je med epidemijo bistveno zmanjšala. Odpovedi pregledov in posegov, prenaročanje, milijon manj obiskov bolnih pacientov pri osebnih zdravnikih in slab milijon manj izdanih napotnic v dveh letih se že kažejo v poslabšanju zdravstvenega stanja mnogih bolnikov. Manj je diagnoz oz. so te postavljene pozneje, ko so obeti za uspešno zdravljenje slabši. Poleg tega danes na zdravstvene storitve nedopustno dolgo čaka 15.000 bolnikov več kot pred dvema letoma.

Nezakonito izdajanje potrdil: v ZD Lenart prekinili pogodbo z zdravnikom
10. 11. 2021 07.49
Zdravnika, ki sta z nezakonitim izdajanjem zdravniških spričeval in potrdil o prebolelosti covida-19 zaslužila milijon evrov nezakonitega zaslužka, sta v priporu. Eden naj bi prihajal z območja Ptuja, drugi pa naj bi bil pogodbeni sodelavec ZD Lenart. Tamkajšnji direktor je potrdil, da so zaradi kršitve pogodbenih obveznosti prekinili polletno podjemno pogodbo s sodelavcem. Lažno covidno potrdilo naj bi si pridobil tudi eden od policistov, ki naj bi zaradi tega že ostal brez službe.

Tretjina manj odkritega raka, naval na urgence, odpovedi pregledov in operacij, odhodi medicinskih sester
20. 09. 2021 06.00
Odpoved operacije zaradi pomanjkanja anesteziologov, ker so morali h covidnim bolnikom, slabo leto čakanja in prestavljanje terminov za specialistični pregled in ultrazvok, 14-dnevno nenehno, a neuspešno klicanje družinskega zdravnika, uvedba uradnih ur za pošiljanje elektronske pošte, za več mesecev prestavljen termin operacije, brez kontrolnega pregleda po posegu ... To so zgodbe naših sogovornikov, ki jih je epidemija potisnila ob rob. So zgovorna, če ne simptomatska posledica epidemije, ki jo je izkusil prenekateri bolnik, ki je potreboval zdravnika. Epilog pa: ob prostorski stiski in kroničnem pomanjkanju medicinskih sester še daljše čakalne dobe in pritisk na urgence. V Brežicah in Trbovljah imajo v urgentnih centrih kar 50 odstotkov več bolnikov.

Kdo bo prevzel odgovornost zaradi ukrepov in nedostopnosti zdravstva?
14. 12. 2020 07.01
Slovenska družba, z njo pa tudi zdravstveni sistem, sta na veliki preizkušnji. Zaradi epidemije so bolnišnice odpovedale nenujne storitve, kar vpliva na podaljševanje čakalnih vrst. Posledično bo to prineslo manj pravočasno odkritih in zdravljenih bolezni in še večjo obremenitev zdravstvenega sistema, ki trenutno, ko v prvi vrsti bije bitko z novim koronavirusom, že tako deluje na robu zmogljivosti. Pri zastopnikih pacientovih pravic smo preverili, ali so letošnje leto obravnavali več pritožb in v povezavi s čim jih je bilo največ.

V ZD Kranj umiritev razmer, skrajšale so se tudi čakalne dobe
08. 05. 2019 18.06
Predsednik DZ, minister za zdravje, kranjski župan, vodstvo zdravstvenega doma in zdravniki so v Kranju razpravljali o problematični situaciji zaradi zaprtih ambulant družinske medicine. Kot so izpostavili, so na sestanku gradili medsebojno zaupanje. Sicer se je situacija v Kranju nekoliko umirila - skrajšale so se tudi čakalne dobe.

V zdravstvenem domu Kranj spremenjen sistem: vladata gneča in zmeda
06. 05. 2019 14.29
V Zdravstvenem domu Kranj so zaradi množičnega koriščenja dopustov zdravnikov družinske medicine, ki jim teče odpovedni rok, ta mesec začele delovati tako imenovane akutne ambulante, v katere lahko po zdravniško pomoč pridejo bolniki zaprtih družinskih ambulant. Kot je ocenila direktorica doma, vladata precejšnja gneča in zmeda.

Izredna odpoved zdravstveni uslužbenki zaradi ponarejanja receptov
25. 02. 2019 10.36
Zdravstvena uslužbenka UKC Maribor je v dveh letih izdala 200 ponarejenih receptov, v večini za protibolečinska zdravila in pomirjevala, so pojasnili mariborski kriminalisti, ki so v minulih dneh opravili več hišnih preiskav. Pomagal ji je moški, ki je zdravila dvigoval v lekarnah. Na mariborskem kliničnem centru so proti uslužbenki sprožili postopek izredne odpovedi.