otroci iz epruvete

Hrvaški prašičjerejci trepetajo pred virusom: usmrtili bodo 12.000 živali
21. 09. 2025 19.13
Virus afriške prašičje kuge so potrdili na dveh večjih farmah v Slavoniji in Baranji. Na eni od teh imajo 1600 glav živine, na drugi pa kar 10.000. Hrvaški minister za kmetijstvo, ki je prevzel vodenje kriznega štaba, je medtem dejal, da je krivec za širjenje te bolezni človek. Krizni štab, ki so ga vzpostavili v regiji, naj bi kmalu pričel z evtanazijo skoraj 12.000 prašičev, kmetje pa se po najboljših močeh trudijo upoštevati vse previdnostne ukrepe.

Mati ni vedela, da znanstvenikom ni uspel še noben poskus: 'Sem medicinska senzacija'
25. 07. 2024 18.36
25. julij je dan, ko je v ospredju IVF-postopek. Ta, ki je marsikomu prinesel tako želenega otroka, je pa za mnoge izjemno kontroverzen. Kako pa je danes "prvi otrok iz epruvete"?

Darovanje sperme ušlo izpod nadzora: moški z vsaj 500 otroki dobil prepoved
28. 04. 2023 17.47
Nizozemsko sodišče je v petek razsojalo o precej nenavadnem primeru – darovanju sperme. Na zatožni klopi so namreč imeli 41-letnega moškega, ki ima zaradi pretvez in izigravanja sistema od 500 do 600 potomcev. Darovanje sperme so mu po novem prepovedali.

Za vas smo testirali, kako zanesljivi so testi za samotestiranje otrok
23. 04. 2021 06.00
Dijaki bi se morali po napovedih vlade že ves teden samotestirati, a država še kar validira teste, samotestiranje pa je prestavljeno za nedoločen čas. Kljub nastali zmedi pa so navodila za uporabo testa jasna. Za vas smo s pomočjo osnovnošolca Jakoba preizkusili test za samotestiranje in preverili, kako enostaven je za uporabo. Laik si brisa nazofarinksa ne more odvzeti sam, zato se pri samotestiranju uporablja bris začetnega dela nosu. "Ni težav, ne boli, ni neprijetno," je dejala Viktorija Tomič, vodja strokovne skupine za hitre teste in mikrobiološkega laboratorija na kliniki Golnik.

Otroci iz epruvete
09. 11. 2010 20.27
Pred 26 leti sta se pri nas rodila prva otroka iz epruvete, dvojčici. Zdaj so štirje od stotih novorojenčkov spočeti s pomočjo znanosti. Tako je dvakrat rodila tudi znana slovenska pevka in igralka.

Otroci iz epruvete so višji
16. 07. 2007 10.41
Otroci, ki so bili spočeti s pomočjo umetne oploditve so višji od otrok spočetih po naravni poti.

Kako do izvornih celic?
24. 08. 2006 10.40
Ameriško podjetje je uspešno uporabilo novo metodo pridobivanja izvornih celic iz človeških zarodkov.

Bushev veto ostaja v veljavi
20. 07. 2006 11.13
Predstavniški dom ni zbral dovolj glasov, da bi odvrgel Bushev veto na zakon o financiranju raziskav izvornih celic.

Dvojni dvojčki v paketu
16. 08. 2004 00.00
34-letna Američanka je rodila dva para enojajčnih dvojčkov. Dva fantka in dve deklici.

Ali zdravljenje neplodnosti ogroža?
23. 10. 2002 00.00
Britanski znanstveniki načrtujejo obsežno raziskavo, v katero bodo zajeli približno 68.000 otrok, rojenih iz epruvete. Med raziskavo naj bi ugotovili, ali zdravljenje neplodnosti na kakršen koli način ogroža zdravje teh otrok.