penfield

Osemletni fant se je vrnil v goreči dom, da bi rešil dedka. Oba sta umrla

23. 01. 2014 07.58

Američani imajo novega junaka, komaj osemletnega Tylerja Doohana. Deček je pred smrtjo v plamenih rešil šest članov svoje družine, med njimi dva majhna otroka, njemu pa žal ni uspelo. Umrl je, ko je poskušal pomagati dedku.

AOL Time Warner toži Microsoft

23. 01. 2002 00.00

Internetno-medijski velikan AmericaOnline (AOL) Time Warner, ki ima v lasti Netscape, je na zveznem sodišču v Washingtonu vložil tožbo proti Microsoftu zaradi nezakonitega monopoliziranja z brskalnikom Internet Exploler.

Microsoft dobil protimonopolno bitko

02. 11. 2001 00.00

Ameriško pravosodno ministrstvo je sporočilo, da je z računalniškim velikanom Microsoft podpisalo sporazum, s katerim se končuje tri leta trajajoča protimonopolna bitka.

Microsoft trdi, da ni oviral konkurence

27. 02. 2001 00.00

Odvetniki računalniškega podjetja Microsoft so pred sodniki zveznega prizivnega sodišča v Washingtonu odločno zagovarjali stališče, da Microsoft ni kršil protimonopolnih zakonov, zaradi česar je potrebna razveljavitev sodbe prvostopenjskega sodnika, ki je ukazal razbitje podjetja na dva dela. Odvetniki pravosodnega ministrstva in 19 zveznih držav, ki so se pridružile tožbi, pa so dokazovali nasprotno, oziroma, da je imel sodnik Thomas Penfield Jackson prav, ko je lani podal

Primer Microsoft le na nižje sodišče?

28. 07. 2000 21.21

Podjetje Microsoft, ki ga je zvezni sodnik Thomas Penfield Jackson obtožil kršenja protimonopolnih zakonov, je zahtevalo, naj primer ne gre neposredno na vrhovno sodišče, temveč naj ga najprej obravnava celoten sistem nižjih sodišč. Odvetniki podjetja menijo, da je primer preveč resen, da bi preskočili običajen postopek, ki zahteva obravnavo primera preko nižjih sodišč. Thomas Penfield Jackson je namreč ugodil želji tožnika in ukazal naj se primer postavi neposredno pred vrhovno sodišče. Microsoftovi odvetniki so tudi izpostavili dejstvo, da je sodnik Jackson med procesom dajal intervjuje, kar izpodbija njegovo kredibilnost. Razrešitev Microsoftove prošnje bo znana po 22. avgustu.

Bo odločalo vrhovno sodišče?

21. 06. 2000 09.31

Ameriški zvezni sodnik Thomas Penfield Jackson se je odločil, da bo o primeru Microsoft nadalje odločalo vrhovno sodišče ZDA, kar je zahtevala tožeča stran, in ne prizivno sodišče, za kar se je zavzemala Microsoftova obramba.

Sodnik Jackson ukazal razbitje Microsofta

08. 06. 2000 19.42

Ameriški zvezni sodnik Thomas Penfield Jackson je sprejel pričakovano odločitev o kaznovanju podjetja Microsoft, za katerega je že 3. aprila letos ugotovil, da s svojimi poslovnimi potezami krši ameriške protimonopolne zakone. Jackson se je strinjal s predlogom ameriškega pravosodnega ministrstva in 17 zveznih držav, ki so tožile Microsoft, da se podjetje razbije na dva dela, pri čemer naj bi eno nadaljevalo delo na področju operacijskega sistema Windows, drugo podjetje pa bi se ukvarjalo z vsemi drugimi aplikacijami in proizvodi doslej enotnega Microsofta. Sodnikova odločitev, ki je bila zaradi preprečitve morebitnih težav sicer objavljena pol ure po zaprtju borze, je celo povzročila delni porast vrednosti delnice Microsofta, ki se je v trgovanju izven borznega časa podražila za dolar na 72 dolarjev za delnico.

Tožilci vztrajajo pri delitvi Microsofta

06. 06. 2000 11.25

Ameriško zvezno pravosodno ministrstvo in 17 zveznih držav še vedno zahtevajo razbitje Microsofta na dva dela kot primerno kazen za kršenje protimonopolnih zakonov. Vladna stran je v odgovoru na mnenje Microsoftovih odvetnikov privolila le v ''kozmetične'' spremembe, pri bistvu predlagane kazni pa vztraja. Zvezni sodnik Thomas Penfield Jackson je 3. aprila ugotovil, da je Microsoft kršil protimonopolne zakone z izsiljevalskimi poslovnimi potezami, ter pravosodnemu ministrstvu in 19 zveznim državam naročil, da predlagajo najprimernejšo kazen. Tožniki so predlog podali že pred dvema tednoma, Microsoft je nanj odgovoril z zahtevami po manj drastičnih ukrepih, kot je razbitje na podjetje za izdelavo operacijskih sistemov in podjetje za druge aplikacije.

Microsoftov odgovor v protimonopolnem procesu

02. 12. 1999 10.50

Po tako imenovani ugotovitvi dejstev zveznega sodišča v protimonopolnem procesu z ameriškim pravosodnim ministrstvom je Microsoft sporočil, da ta ne odraža izjemne konkurenčnosti in inovativnosti v industriji programske opreme in da se potrošniki odločajo na osnovi kakovosti izdelkov na trgu. Microsoft je dejal, da bo podjetje še naprej branilo načelo inovativnosti in poudaril, da je omenjena ugotovitev le en korak v trajajočem pravnem postopku, v katerem jih ostaja še veliko.