pop

Lindi Tripp grozi zapor
17. 12. 1999 20.31
Zgodba o Lindi Tripp in Monici Lewinsky je spet tema številka 1 v ZDA. Tokrat je na zatožni klopi klepetava Linda, ki je svetu razkrila, da je Monica s predsednikom ZDA na nenavaden način uživala tobačne izdelke. Ker pa je snemanje telefonskih pogovorov v zvezni državi Maryland, kjer sta v času afere stanovali obe državni uradnici, nezakonito, Lindi grozi celo zapor.

Obletnica delovanja društva malih ljudi
17. 12. 1999 20.30
Velikokrat smo že slišali, kakšne težave imajo ljudje, ki krepko presegajo običajno višino. Z obleko, čevlji, posteljami... Pa so njihove težave težko primerljive s težavami, ki jih imajo tisti ljudje, ki jim običajno rečemo pritlikavci. Koliko je v Sloveniji malih ljudi, ni znano; po nekaterih podatkih naj bi jih bilo okoli 100. Da bi laže premagovali svoje težave, so pred letom dni ustanovili svoje društvo, ki zaenkrat šteje 30 članov. Ob prvi obletnici so se zbrali v Cafe teatru.

Finančne težave prirediteljev OI
17. 12. 1999 20.27
Prireditelji olimpijskih iger v Sydneju se soočajo z velikimi finančnimi težavami.

Predsedniške volitve na Hrvaškem 23. januarja
16. 12. 1999 22.12
Predsedniške volitve na Hrvaškem bodo najverjetneje 23. januarja prihodnje leto, drugi krog pa 6. februarja, piše Večernji list. HDZ bo o svojem predsedniškem kandidatu odločal 26. decembra, saj zunanji minister Mate Granić na sinočnji seji predsedstva stranke ni dobil zadostne podpore.

Coca-Cola ostaja v Sloveniji
16. 12. 1999 22.10
Kljub črnim napovedim, da se podjetje Coca Cola poslavlja iz Slovenije in odhaja v Bosno, bodo to pijačo pri nas polnili še vsaj tri leta. Danes sta namreč direktor podjetja Coca Cola za jugovzhodno Evropo in direktor Vina Brežice podpisala pogodbo o sodelovanju v naslednjih treh letih. Žalski obrat bodo tako zaprli, del proizvodnje preselili v Bosno, del pa v Brežice.

Pogajanja med marinci in občino
16. 12. 1999 22.00
V naslednjih dneh bomo priča trdim slovensko-ameriškim pogajanjem na eno samo temo: odstranitev korit s pločnika pred hišo, v kateri stanujejo ameriški marinci, zaposleni na ameriškem veleposlaništvu.

Kdo in kdaj bo gradil?
16. 12. 1999 21.58
Že nekajkrat odložen podpis pogodbe za gradnjo hidroelektrarn na spodnji Savi je po včerajšnjem dnevu še bolj vprašljiv. Dva pomembna akterja sta z različnimi argumenti pojasnjevala pomisleke o izvedbi projekta.

Začetek preiskave proti Kohlu
16. 12. 1999 21.56
Nemški parlament je danes začel preiskavo, ali je vlada nekdanjega kanclerja Helmuta Kohla res sprejemala podkupnine. Posebna komisija bo zaslišala tudi samega Kohla, ki sicer priznava, da je njegova Krščansko demokratska stranka zbirala donacije različnih podjetij na skrivnih bančnih računih, vendar zanika, da bi s tem denarjem podkupovali politike.

Napad Izraelcev na Libanon
16. 12. 1999 21.55
V južnem Libanonu je bilo v davišnjem topniškem napadu ranjenih 15 otrok, med njimi trije huje. Granato, ki je padla v bližino šole, so izstrelili s položajev, ki jih nadzirata izraelska vojska in njena zaveznica, libanonska krščanska milica.

ZDA in Kitajska o višini odškodnine
16. 12. 1999 21.54
Sedem mesecev po letalskem napadu zveze NATO na kitajsko veleposlaništvo v Beogradu so se Združene države Amerike in Kitajska dogovorile o višini odškodnine.

Odziv hrvaških medijev
16. 12. 1999 21.28
Hrvaški mediji so se množično odzvali na izjavo hrvaškega veleposlanika v Ljubljani Ivice Maštruka, ki je včeraj dejal, da Slovenija po preložitvi glasovanja o maloobmejnem sporazumu ne more več računati na hrvaško razumevanje. Najbolj kritičen je Vijesnik, ki je za zavlačevanje odkrito obtožil kar Marjana Podobnika.

Imenovan nadzorni svet SRD
16. 12. 1999 21.25
Vlada pa je rešila še nekaj politično koalicijsko zapletenih kadrovskih vprašanj. Imenovala je nov nadzorni svet Slovenske razvojne družbe, v katerem po novem sedita tudi nekdanji minister za notranje zadeve Mirko Bandelj in nekdanja sekretarka na ministrstvu za obrambo, zdaj zaposlena v kabinetu podpredsednika vlade Marjana Podobnika Marija Ribič.

Kadrovske spremembe v SOVI
16. 12. 1999 21.24
V Slovenski obveščevalni varnostni agenciji - SOVI je prišlo do kadrovske spremembe v samem vrhu. Direktor Sove Drago Ferš odhaja s 1. januarjem 2000 v pokoj, namesto njega bo vajeti tajne službe prevzel mladi Tomaž Lovrenčič.

Cepljenje poteka počasi
16. 12. 1999 21.22
Včeraj smo poročali o novih dveh primerih okuženosti otrok s hemofilusom influence tipa B. Kot je danes povedal predstojnik kliničnega oddelka za otroško kirurgijo in intenzivno terapijo v ljubljanskem kliničnem centru, je stanje obeh otrok še vedno zelo resno in sta oba v smrtni nevarnosti.

Kdo se bo zabaval na glavnem beograjskem trgu?
16. 12. 1999 18.21
Srbski mediji poročajo, da namerava podmladek socialistične stranke Slobodana Miloševića organizirati novoletno zabavo na glavnem trgu v Beogradu, čeprav je opozicija na isti lokaciji že prijavila svojo novoletno zabavo pri notranjem ministrstvu. Občinske oblasti se bojijo, da bi utegnilo priti do nasilja in incidentov.

Še en primer okužbe z bakterijo haemophilus influenzae B
16. 12. 1999 09.32
V celjsko bolnišnico so v torek zvečer pripeljali 16-mesečnega fantka iz Celja, za katerega so zdravniki ponoči ugotovili, da je okužen z bakterijo haemophilus influenzae B, ki lahko povzroča gnojni menigitis. Otroka so takoj poslali na ljubljansko infekcijsko kliniko, je poročala POP TV.

V krizi le del sodstva
15. 12. 1999 21.30
Eden hujših očitkov naši državi, ko je Evropska unija preverjala razmere pri nas, so bili ogromni zaostanki na sodiščih. Danes so se na ljubljanskem sodišču sestali predsedniki, predstojniki in vodje oddelkov vseh slovenskih sodišč. Ponovno so iskali rešitve za odpravo predlogih čakalnih dob, kar je eden od pogojev za vstop v Evropsko unijo.

Mediji v Sloveniji
15. 12. 1999 21.28
V Sloveniji izhaja oziroma oddaja že skoraj 1000 medijev, kažejo raziskave Mediane. Televizijskih programov je kar 49. Še bolj zanimivo pa je, da se je število minut predvajanega programa na televiziji, v primerjavi z lanskim letom, povečalo za 64 odstotkov. Televizija se tako vse bolj po predvajanih minutah približuje radiu.

Savske elektrarne pognale obrat
15. 12. 1999 21.22
Savske elektrarne so danes poskusno pognale obnovljen agregat hidroelektrarne Moste. Ob tej priložnosti so se predstavniki Savskih elektrarn tudi zavzeli za hitrejšo sklenitev koncesijske pogodbe za gradnjo hidroelektrarn na spodnji Savi.

Ciklon John ogroža zahod Avstralije
15. 12. 1999 21.20
Redko naseljeno zahodno obalo Avstralije je zajel ciklon John, ki je najmočnejši doslej. Veter, ki je pihal z močjo 290 kilometrov na uro, je pretrgal električne napeljave in uničil precej hiš, naselja ob obali pa ogrožajo visoki valovi, zato se je moralo 400 ljudi preseliti v začasna domovanja.

Dogovor za izplačilo odškodnin
15. 12. 1999 21.19
Ameriška in nemška vlada sta se dogovorili o izplačilu odškodnin prisilnim delavcem med drugo svetovno vojno. Nemčija je doslej že izplačala 60 milijard dolarjev odškodnine za vojne zločine, storjene v času druge svetovne vojne. Brez kakršnegakoli povračila pa je ostalo okoli 12 milijonov ljudi, ki so prisilno delali v času nacizma.

Slovo od Staneta Dolanca
15. 12. 1999 21.18
Ob 10. dopoldne so se v Kranjski gori v ožjem družinskem krogu poslovili od Staneta Dolanca. Pogreba so se udeležili tudi mnogi njegovi prijatelji iz političnih let, med njimi tudi predsednik Milan Kučan s soprogo Štefko.

Evropski inšpektorji začeli s pregledom
15. 12. 1999 21.16
Evropski inšpektorji za rdeče meso so danes pod drobnogled vzeli prvi mesno-predelovalni obrat. Ogledali so si klavnico in predelavo novogoriškega MIP-a. Jutri jih čaka pregled še enega obrata, predvidoma bo to Krasova pršutarna. A usoda naših izvoznikov bo znana šele v petek, ko naj bi inšpektorji strnili ugotovitve te druge inšpekcijske misije.

Kitajska zanikala ameriške obtožbe
14. 12. 1999 21.22
Kitajska je zanikala ameriške obtožbe o vohunjenju na področju jedrske energije. Ameriške oblasti so namreč aretirale kitajskega strokovnjaka, ki naj bi v državi New Mexico na svoj osebni računalnik prenesel tajne podatke o ameriškem jedrskem programu in jih posredoval Kitajski. Če mu bodo dokazali vohunjenje, ga lahko doleti dosmrtna ječa.

Šubic pred Pukšičevo komisijo
14. 12. 1999 21.18
Pred Pukšičevo preiskovalno komisijo je danes le pričal nekdanji sodnik Anton Šubic, ki je sodeloval pri odločitvi senata, da gre Elan v stečaj. Šubic je znan tudi po tem, da je eno izmed sodb zoper Elanovega finančnika Kodra pisal osem mesecev, medtem pa je zastarala. Šubic je kar pol ure čakal na sklepčnost komisije, nato pa je sledilo vroče zaslišanje, katerega je Pukšič na silo prekinil. Komisija se je odločila, da bodo zaslišanje ponovili.

DZ o odnosih s Hrvaško
14. 12. 1999 21.03
Državni zbor je ratificiral sporazum o urejanju pravno premoženjskih vprašanj s Hrvaško. Ponovno pa se je zapletlo pri drugem, ravno tako pomembnem Obmejnem sporazumu. Pomembnem zato, ker bi njegova ratifikacija končno olajšala življenje več kot 200 tisoč ljudem ob slovensko-hrvaški meji.

DZ o drogah
14. 12. 1999 21.03
Državni zbor je sprejel nov zakon o preprečevanju uporabe prepovedanih drog. Opozicija trdno brani stališče, da je ta dejanja potrebno preganjati. Tudi danes je vztrajala, da mileje kaznovati tistih, ki posedujejo manjše količine mamil, to so ponavadi kar odvisniki sami, ni dopustno.

Evropski inšpektorji na delu
14. 12. 1999 21.00
Evropski veterinarski inšpektorji za rdeče meso, ki so na drugo inšpekcijsko misijo prispeli včeraj, že delajo. Danes so se sestali z vodstvom veterinarske uprave, jutri pa naj bi začeli pregledovati obrate.

Koncesija za dejavnosti Karitasovem domu
14. 12. 1999 20.33
V Sloveniji smo dobili prvi zasebni dom upokojencev. Koncesijo zanj je ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve je podelilo Karitasovemu domu starejših občanov. Dom Marije in Marte v Logatcu sicer deluje že 9 let, s pridobitvijo koncesije pa bo dejavnost olajšana, saj bo tretjino stroškov, zlasti z naslova zdravstvenih storitev, zdaj domu krila zavarovalnica.

Gorana Jelišića obsodili na 40 let
14. 12. 1999 20.26
Haaško sodišče za vojne zločine v nekdanji Jugoslaviji je bosanskega Srba Gorana Jelišića obsodilo na 40 let zaporne kazni, kar je največja kazen, ki jih je to sodišče izreklo v šestih letih delovanja. 31-letni Jelišić je bil obsojen zločinov zoper človeštvo, ki jih je zakrivil kot poveljnik taborišča Luka v Brčkem med vojno v Bosni.