umik izdelkov

Vzrok požara v kemični tovarni najverjetneje pregretje dimnika

04. 05. 2025 09.44

Policisti so opravili ogled hale v kemični tovarni TKI Hrastnik, kjer je v petek zagorelo. Glede na prva zbrana obvestila je požar po vsej verjetnosti izbruhnil zaradi pregretja dimnika ene izmed peči v objektu, požar pa se je razširil na ostrešje objekta, ki je pogorelo v celoti.

Trump si je premislil: carine za Kanado in Mehiko zamrznjene

03. 02. 2025 06.26

Ameriški predsednik Donald Trump si je, kot kaže, vsaj začasno premislil. Ukrep, ki je predvideval uvedbo višjih carin na uvoz iz Mehike, je zamrznil za mesec dni. Tudi kanadski premier Justin Trudeau je po ponedeljkovem telefonskem pogovoru s Trumpom sporočil, da ZDA naslednjih 30 dni še ne bodo uvedle carin na uvoz iz Kanade. Tako Kanada kot Mehika sta sicer pred tem napovedali povračilne ukrepe.

Ne boste verjeli, kaj so inovatorji pripravili v novi sezoni Štartaj Slovenija

04. 10. 2024 07.42

Na police trgovin Interspar so končno prispeli novi izdelki, ki so plod trdega dela slovenskih inovatorjev. Vse je torej nared za začetek 9. sezone priljubljene oddaje Štartaj Slovenija, ki bo tudi letos ponudila vpogled v slovensko podeželje. Od 6. oktobra naprej boste ob v oddajah na POP TV spremljali zgodbe inovatorjev, ki s svojo strastjo in predanostjo spreminjajo vsakdanja življenja na slovenskih kmetijah v izjemne podjetniške priložnosti.

Trgovec serijo fižola preventivno umaknil s slovenskih polic

10. 05. 2024 14.33

Potem ko je na Hrvaškem Zagrebčan v pločevinki s fižolom našel kos podgane, se je odzvala tudi naša uprava za varno hrano. Ker se proizvod trži tudi na slovenskih policah, so pri hrvaških pristojnih organih dobili zagotovilo, da sporna serija izdelka ni bila distribuirana v Slovenijo. Prav tako pojasnjujejo, da smo sicer dobili živilo iste serije/lota, a z drugim rokom uporabe, ki ga je trgovec sam preventivno umaknil iz prodaje.

Na tisoče kmetov protestiralo v Varšavi, španski kmetje blokirali avtocesti

27. 02. 2024 15.20

Na tisoče poljskih kmetov se je iz protesta proti evropski kmetijski politiki v okviru zelenega dogovora in uvoza cenejših kmetijskih proizvodov iz Ukrajine podalo na ulice Varšave. Zahtevali so umik omenjene politike, zaprtje meja pred pritokom izdelkov iz držav zunaj EU in zaščito poljske živinoreje. Na isto problematiko so opozarjali tudi kmetje v Španiji. Ti so v znak protesta danes blokirali avtocesti, ki povezujeta Španijo in Francijo ter Madrid in Barcelono.

Zaradi destruktivnosti do narave prepovedali oglas za terenca, ki je bil posnet v Sloveniji

22. 11. 2023 12.16

Več deset terenskih vozil drvi po strugi reke, ki si jo z agresivno vožnjo neusmiljeno povsem podredijo. V okolici pa prekrasna kulisa – neokrnjena narava, gozd, gore. Britanski nadzorni organ je v prelomni sodbi presodil, da je oglas tako destruktiven do narave in brez občutka odgovornosti do družbe, da so prepovedali njegovo predvajanje. Okoljski znanstvenik Žiga Malek je na omrežju X zapisal, da lahko poznavalci Gorenjske opazijo, da je bil oglas posnet v Sloveniji. Elementi oglasa so bili sicer, kot je pojasnil proizvajalec, ustvarjeni umetno. V Toyoti Adria so nad vsebino oglasa zgroženi.

Na Hrvaškem s polic umikajo Coca-Colo, v Sloveniji zaenkrat še ni razloga za skrb

08. 11. 2023 07.43

Potem ko so iz bolnišnice na Reki sporočili, da so sprejeli bolnika zaradi suma opeklin požiralnika, ki so nastale po zaužitju gazirane brezalkoholne pijače, o novih domnevnih primerih zastrupitve poročajo še iz Zagreba, Varaždina in Splita. Vzorce pijač analizirajo na Hrvaškem inštitutu za javno zdravstvo, inšpekcija pa je začasno prepovedala prodajo nekaterih pijač. Prve neuradne informacije so kazale, da naj bi bili vzorci onesnaženi s kislino, zdaj pa so ugotovili, da je voda Romerquelle ustrezala vsem predpisom. Vodja sektorja za nadzor hrane na inšpekciji za varno hrano, Nadja Škrk pa je dejala, da razloga za skrb v Sloveniji ni.

Ukrajina toži tri evropske države zaradi omejitev uvoza žita

18. 09. 2023 13.11

Ukrajina je pred Svetovno trgovinsko organizacijo (WTO) zoper Poljsko, Madžarsko in Slovaško vložila tožbo zaradi enostranskega podaljšanja omejitve uvoza žita iz Ukrajine kljub odločitvi EU, da omejitev ne podaljša. Omenjene tri države naj bi se medtem odločile za izstop iz skupne platforme EU za izvoz ukrajinskega žita.

Po umiku spornih breskev in sliv napovedan dodaten nadzor sadja in zelenjave

06. 09. 2023 19.02

Potem ko so slovenski potrošniki poleti jedli srbske breskve in poljske slive z vsebnostjo pesticida klorpirifos, kupljene v trgovinah Spar Slovenija, so v tem podjetju zdaj potrdili umik omenjenega spornega sadja. Z dobaviteljem so sodelovanje prekinili. Sporočili so tudi, da so sprejeli dodatne interne ukrepe pri neposrednem uvozu sadja in zelenjave iz držav zunaj EU. Izvajali bodo dodatne redne fizične preglede delovanja dobaviteljev sadja in zelenjave ter zahtevali certifikat, ki je mednarodni standard kakovosti.

Znameniti Tupperware: Razmišljamo o odpuščanjih, prodaji in zmanjšanju poslovanja

11. 04. 2023 21.41

Znamenito podjetje Tupperware se sooča s finančnimi težavami. Kot so sporočili iz podjetja, obstaja precejšen dvom o zmožnosti nadaljevanja poslovanja podjetja. V družbi zato razmišljajo o odpuščanjih in o zmanjšanju poslovanja.

Nekoč 'rešitev za debelost' brez kalorij, danes mu grozi umik s trga

18. 03. 2023 09.00

Čeprav so se umetna sladila leta kazala kot zamenjava za sladkor brez kalorij, nove raziskave kažejo ne le, da umetna sladila niso nobena zdrava zamenjava za sladkor, ampak bi lahko na dolgi rok predstavljala celo dejavnik tveganja za srčno-žilne bolezni. Za splošno zdravo populacijo so si ugotovitve glede možnih tveganj uživanja umetnih sladil, ki so (vsaj) na papirju varna, za zdravje še nasprotujoče. A se število študij povečuje in tudi vedno bolj kompleksne so, vključujejo več možnih vplivov, predvsem dolgotrajnega uživanja umetnih sladil, pojasnjuje dr. Urška Blaznik iz NIJZ. Kot izpostavlja, umetna sladila niso del uravnotežene prehrane: "Vsi skupaj bi se morali navaditi na manj sladek okus, kot nam ga vsiljuje industrija."

Dan, ko je bila eksplozija 'ekološke bombe' le trenutek stran

22. 02. 2023 09.29

Odjeknila je eksplozija, sledil je požar. Pisal se je 12. maj 2022, ko se je zgodila ena največjih industrijskih nesreč pri nas. Naposled je umrlo sedem ljudi, pet na kraju nesreče, še dva kasneje v bolnišnici. In ni manjkalo veliko, da bi bila tragedija še hujša. Sredi Kočevja se namreč, kot so takrat opozorili prebivalci, nahaja "ekološka bomba". Kakšna pa je usoda podjetja več mesecev kasneje?

Izziv za politiko: elektrike porabimo vse več, proizvodnja ne dosega potreb

13. 04. 2022 15.00

Številne države uspešno nižajo porabo elektrike, medtem se je ta pri nas od osamosvojitve do leta 2019 povišala za skoraj 30 odstotkov. Po drugi strani pa v zadnjih letih ne proizvedemo dovolj električne energije, da bi pokrili lastne potrebe. Vojna v Ukrajini je še dodatno poudarila pomen energetske učinkovitosti, s katero lahko zmanjšamo odvisnost od uvoza energentov, zmanjšamo izpostavljenost velikim nehanjem cen energije ter nenazadnje ublažimo podnebne spremembe in naredimo sisteme ter družbo bolj odporno. Katere ukrepe torej politične stranke nameravajo sprejeti za hitro zmanjšanje porabe energije?

Določeni Kinder izdelki, proizvedeni v Belgiji, se zaradi previdnosti umikajo iz prodaje v RS

11. 04. 2022 11.33

V okviru tekočih preiskav salmonele, ki potekajo v sodelovanju z organi za varnost hrane, je Ferrero ustavil delovanje v svoji tovarni v Arlonu v Belgiji.

ANALIZA PRVI DEL: Kako bi politične stranke reševale največje izzive časa?

28. 03. 2022 06.00

Pred prvim velikim predvolilnim soočenjem predsednikov največjih političnih strank, ki je na sporedu nocoj ob 20. uri na POP TV, objavljamo poglobljeno analizo volilnih programov. Kakšne ukrepe bi sprejeli, da nas prihodnjo zimo ne bo zeblo in bodo police še vedno založene s hrano? Si bodo mladi lahko privoščili lastno stanovanje? Danes je stanje še slabše kot pred štirimi leti. Kaj pa zunanja politika? Večina strank je zvezi Nato denimo še vedno naklonjena.

Moskva napovedala odprtje stalnih humanitarnih koridorjev v Rusijo

10. 03. 2022 06.08

Ruske oblasti so sporočile, da bodo vsak dan odprti humanitarni koridorji za evakuacijo civilistov pred spopadi v Ukrajini, ki bodo vodili na rusko ozemlje. 15. dan ruske invazije na Ukrajino so Rusi bombardirali naselja in plinovod v regiji Sumi, obstreljevanja in vojaških napadov je bilo spet deležno pristaniško mesto Mariupol. V Turčiji je potekalo srečanje ruskega zunanjega ministra Lavrova in ukrajinskega zunanjega ministra Kulebe, ki pa ni prineslo želenih sprememb. Putin pa je posvaril, da bi sankcije, ki jih je zaradi invazije na Ukrajino proti Rusiji uvedel Zahod, lahko povzročile močan porast globalnih cen hrane.

Iz prodaje umikajo rusko vodko, nadomeščajo jo z ukrajinsko

27. 02. 2022 12.04

Vodka, eden najbolj znanih ruskih izvoznih izdelkov, se v znak protesta proti ruski invaziji na Ukrajino v številnih trgovinah in barih po ZDA in Kanadi več ne prodaja ali streže. Ruske blagovne znamke so zamenjali z ukrajinskimi.

Meta: Nikakor si ne želimo in se ne nameravamo umakniti iz Evrope

08. 02. 2022 12.12

Tehnološki gigant Meta je v ponedeljek sporočil, da družbenih omrežij kljub sporom glede prenosa evropskih podatkov v ZDA ne namerava umakniti iz Evrope. Prenos podatkov med EU in ZDA je namreč ključnega pomena za oglaševalsko dejavnost družbe. Umik iz Evrope bi družbo namreč stal kar 25 odstotkov prihodkov.

Rešitve prihodnosti: zelena streha v mestu in turizem, ki se ne ozira preveč v 2019

02. 09. 2021 08.42

Z razpravami o sodelovanju v Jadranskem morju, aktivnostih v Sredozemlju ter prihodnosti evropskega turizma se je sklenil 16. Blejski strateški forum. Govorci so med drugim razpravljali še o razogličenju prometa, okolju in obrambi.

Trumpova administracija Kitajsko obtožila genocida nad Ujguri

19. 01. 2021 07.34

Ameriški predsednik Donald Trump je sporočil, da odpravlja prepoved potovanj v ZDA za državljane EU, Brazilije in Velike Britanije, ki je zaradi pandemije veljala vse od marca lani. To naj bi se zgodilo 26. januarja, a so iz Bidnove pisarne že sporočili, da gre za nerazumen ukrep, ki ga ne bodo dovolili. Poleg tega pa je Trumpova administracija kitajske oblasti obtožila genocida nad muslimansko manjšino Ujgurov.

Prodajali 'aktivno folno kislino' brez folne kisline

13. 11. 2020 09.24

Zdravstveni inšpektorat je odredil umik prehranskega dopolnila BetterYou, aktivna folna kislina, ker je bilo z laboratorijsko analizo ugotovljeno, da folna kislina v izdelku ni prisotna. To lahko predstavlja tveganje za ženske v rodni dobi in nosečnice, za katere prehransko dopolnilo predstavlja edini vir folne kisline. Če ste omenjeno prehransko dopolnilo že kupili, ga lahko vrnete na prodajno mesto.

Se ponavlja zgodba z azbestom? 'Tudi takrat so govorili, da je vse po zakonu in da ne škoduje'

19. 09. 2020 07.37

Prebivalci Občine Kanal ob Soči že dolga leta opozarjajo na svoje zdravstvene in okoljske težave. Kljub temu Salonit Anhovo svojo dejavnost nemoteno nadaljuje, emisije pa je v vseh teh letih celo povečeval. Cementarna je neposredno odgovorna za tisoče uničenih življenj, smrti in uničenega okolja, opozarjajo v društvu Eko Anhovo in dolina Soče.

Analitiki: Izgon tujih sil iz Iraka bi bil sramoten konec drage ameriške misije

18. 01. 2020 16.38

Ameriško obrambno ministrstvo zatrjuje, da se ZDA ne nameravajo umakniti iz Iraka, čeprav iraški parlament vlado poziva, naj konča tuje vojaške operacije v državi. Če bodo ZDA na tak način morale zapustiti Irak, bo to sramoten konec dolgoletne ameriške misije, za katero so ZDA porabile na stotine milijard dolarjev, ocenjujejo analitiki.

Zakaj je lahko pokanje petard za živali še nevarnejše kot za ljudi?

28. 12. 2019 17.51

Kako v najbolj hrupnih dneh leta pomagati svojim hišnim ljubljenčkom? "Nikar jih ne tolažite, saj tako mislijo, da se je zgodilo nekaj resnično hudega," predlagajo v ljubljanskem društvu za zaščito živali.

Mesne izdelke umaknili še trgovci Engrotuš, Lidl, Hofer in Mercator

30. 10. 2019 11.42

Število slovenskih ponudnikov, ki zaradi mesne afere v Avstriji s trga preventivno umikajo določene mesne izdelke, se povečuje, doslej jih je to storilo 14. Zadnji, ki so se odločili za umik, so Mesarija Mlinarič ter trgovci Engrotuš, Lidl Slovenija, Hofer in Mercator.

Afera s spornim mesom: Avstrijci ne želijo izdati, kaj je bilo dejansko narobe

29. 10. 2019 11.40

Namesto, da bi pet dni po izbruhu afere dobavitelji, predvsem pa potrošniki, dobili konkretne odgovore, je nejasnosti vse več. Avstrijska policija namreč še preiskuje, ali so mesni ostanki sploh pristali v prehranski verigi. In če je vodja veterinarske direkcije avstrijske Štajerske včeraj neuradno povedal, da je na trgu pristalo meso bolnih živali, Avstrijci uradno niso in zaradi slabe reklame, kot kaže, tudi ne bodo izdali, kaj je bil pri posamezni živali razlog za izločitev mesa.

Slovenska ponudnika zaradi suma neustreznosti umaknila izdelke

26. 10. 2019 11.36

Potem ko je uprava za varno hrano potrdila, da je tudi v Sloveniji meso iz avstrijske klavnice, ki ni izpolnjevalo predpisanih zahtev, so se pri dveh slovenskih ponudnikih odločili za umik izdelkov s trga. Uprava je sicer izsledila tri ponudnike, ki so sodelovali s sporno klavnico.

Bruselj zaskrbljen nad povezovanjem Boeinga in Embraerja

05. 10. 2019 12.16

Evropska komisija je sprožila poglobljeno preiskavo posla med brazilskim Embraerjem, tretjim največjim izdelovalcem letal na svetu, in ameriškim velikanom Boeing. Posel predvideva, da bo Boeing prevzel nadzor nad 80 odstotki Embraerjeve proizvodnje potniških letal. V Bruslju so zaskrbljeni, da bo prevzem še zmanjšal konkurenco na trgu letal.

Poslanci zavrnili zamik uvedbe enotne tobačne embalaže

01. 07. 2019 14.28

Člani odbora DZ za zdravstvo so s šestimi glasovi za in osmimi proti zavrnili predlog sprememb zakona o omejevanju uporabe tobačnih izdelkov, s katerim bi uvedbo enotne embalaže za tobačne izdelke zamaknili za tri leta. Razpravo so zaznamovala predvsem opozorila številnih organizacij, da bi odlog pomenil škodo javnemu zdravju, ki so očitno tudi vplivale na odločitev nekaterih poslancev.

Kršiteljem grozi do 15.000 evrov kazni

07. 04. 2019 09.52

Izteklo se je enoletno prehodno obdobje za prilagoditev izdelkov s transmaščobnimi kislinami na največ dva grama na 100 gramov skupne vsebnosti maščob v živilu. Izdelkov z višjo vsebnostjo na trgu ne bo smelo biti več. Tako proizvajalci in trgovci kot inšpektorji so zatrdili, da so na to spremembo pripravljeni.