Pri prodaji kapitalskih naložb iz svojega portfelja je Kmečka družba ustvarila 8,4 milijarde tolarjev neto kapitalskega dobička, od tega 7,289 milijarde tolarjev z odprodajo delnic Simobila. Po Gantarjevih besedah so bili donosi njihovih vzajemnih skladov v lanskem letu slabi, kljub temu pa so imeli največji denarni tok v industriji. Število njihovih vlagateljev je konec lanskega leta doseglo nekaj manj kot 10.000. Kot pravi Gantar, namerava Skupina Kmečka družba preoblikovati del osnovnega kapitala Kmečke družbe Holding, in sicer iz navadnih delnic v prednostne delnice, ki bodo kumulativne in participativne. V Kmečki družbi se pripravljajo na dražbo premoženja podjetij Slovenske razvojne družbe, s katero naj bi zapolnili pid, želijo pa si pridobiti tudi licenco za delovanje redne investicijske družbe.
V Kmečki družbi stavijo na čim večjo udeležbo v privatizacijskem procesu v Republiki Srbski, konec lanskega leta pa so zaključili zbiranje sredstev v privatizacijskem skladu BIG v Federaciji BIH, kjer so v letošnjem marcu pridobili odločbo o uspešnem zaključku zbiranja certifikatov, katerih vrednost znaša 1,06 milijarde konvertibilnih nemških mark. Poleg tega ustanavljajo družbo za zbiranje certifikatov v Črni gori, saj pričakujejo veliko zanimanje tujih investitorjev, predvsem na račun velikih priložnosti za razvoj turizma. V Srbiji so že izbrali potencialne partnerje za ustanovitev družbe za upravljanje, sedaj pa čakajo na sprejetje zakona na tem področju.
Uprava Kmečke družbe je na novinarski konferenci še dejala, da je med 21 slovenskimi družbami za upravljanje njihova družba glede na skupno premoženje, ki ga upravlja, na petem mestu. Glede na obseg premoženja vzajemnih skladov v upravljanju pa je na prvem mestu, saj je bil njihov tržni delež konec lanskega leta 65-odstoten.