Naslovnica

Konferenca o modernizaciji sodstva

Brdo pri Kranju, 27. 06. 2001 00.00 1 min branja 0

image (28)

Na Brdu pri Kranju se je začela tridnevna konferenca o Twinning projektu - projektu modernizacije sodstva, ki jo v okviru projektov PHARE organizira ministrstvo za pravosodje. Udeležujejo pa se ga tudi nemški strokovnjaki. Vsebino projekta je za 24 ur radijske novice predstavil Franc Stanonik s pravosodnega ministrstva, ki je povedal, da so prvi dan konference "govorili na temo modernizacije upravnega ter delovnega in socialnega sodstva, drugi dan bo glavna tema modernizacija kadrovskega sodstva in državnega tožilstva, zadnji dan konference pa modernizacija civilnega sodstva, izvršbe in zemljiške knjige.

Namen projekta je soočiti slovenske pravne strokovnjake in praktike iz pravosodja ter predstavnike zakonodajalca s predlogi in priporočili tujih strokovnjakov.

"Sodstvo je konservativen sistem, ki ga ne kaže spreminjati nepripravljeno. Končni cilj je učinkovito sodstvo, predlogi pa se morajo poznati tudi v zakonodaji in praksi," je v uvodnem nagovoru poudaril pravosodni minister Ivan Bizjak. Konferenca bo cilj dosegla, če bomo dobili konkretne predloge za posodobitev sodstva na normativni in kadrovski ravni ter na področju izobraževanja, meni Bizjak. Le učinkovito sodstvo namreč omogoča izogibanje neprijetnostim, ki jih občutijo državljani. Ti zahtevajo, da o njihovih zahtevah odloča učinkovito, le ob takšnem načinu odločanja pa bo imelo sodstvo tudi primeren ugled med ljudmi, je še povedal Bizjak.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420