Naslovnica

Košarkarji Gimnazije Bežigrad svetovni prvaki

Nemeshem, 10. 05. 2001 00.00 1 min branja 0

image (28)

Na svetovnem prvenstvu Mednarodne zveze za šolski šport v košarki za srednje šole, ki se je odvijalo v turškem Nemeshemu, je Slovenijo izvrstno zastopala ekipa dijakov bežigrajske gimnazije, ki jo je vodil Luka Bassin. Fantje so se po zmagi v predtekmovalni skupini, edini poraz so jim zadali Kitajci, prebili v zaključne boje. V četrtfinalu so bili boljši od Grčije, v polfinalu so igrali z domačini in po težkem boju ter pritisku polne dvorane, ki se je poznal tudi pri sojenju, zanesljivo zmagali. Za naslov prvaka pa so se pomerili z Izraelci in jih premagali z 98:89.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763