Naslovnica

Kralji ugnali St. Louis

St. Louis, 29. 12. 2000 00.00 |

Niz dvanajstih tekem brez poraza za St. Louis Blues v hokejski ligi NHL se je končal s porazom na domačem ledu z 2:5 proti letos ne preveč uspešnim Kraljem iz Los Angelesa. Gostje so na zadnjem obisku pri Bluesih klonili kar s 7:1, tokrat pa so prikazali boljšo in učinkovitejšo igro. Na srečanju so sicer povedli gostitelji, Kralji pa so jih ujeli pri izidu 2:2, z golom Brada Chartranda pa povedli. Med strelce se je po več kot sedmih letih vpisal Scott Thomas in pripomogel, da se je končal črni niz petih zaporednih porazov.

Rangersi iz New Yorka so izgubili še tretje zaporedno srečanje na domačem ledu. Tokrat so bili prevelik zalogaj hokejisti Atlante, ki so slavili s 4:1. Za Thrasherse so zadeli Ray Ferrero, Yves Sarault, Steve Staios in Donald Audette, izkazal pa se je tudi vratar Damian Rhodes s 30 obrambami.

V San Joseju so se domači Morski psi in gostje iz Edmontona razšli brez zmagovalca (2:2). V prvi tretjini so hokejisti na obeh straneh bolj kot palice vihteli pesti, saj so si nabrali kar 83 kazenskih minut, na koncu srečanja pa 99. Sharksi so bili že blizu zmage, a jim je veselje pokvaril Daniel Cleary, ki je minuto in dve sekundi pred zadnjim piskom sirene postavil končni izid.

Z enakim izidom se je končala tudi tekma v Nashvillu med Predatorji in hokejisti Anaheima. Petr Tenkrat je izsilil podaljške z golom v zadnji tretjini za Mogočne račke. Ti so bili bližje končnemu slavju, saj so imeli minuto in 11 sekund pred koncem podaljška kazenski strel, vendar je bil vratar gostiteljev uspešnejši. Za Nashville sta zadela Pandy Robitaille in Patrick Kjellberg.