Pop in

Kraljica Elizabeta II. odkrila svoj spomenik

London, 01. 11. 2003 00.00 1 min branja 0

Elizabeta II.

Britanska kraljica Elizabeta II. je v ponedeljek odkrila spomenik same sebe na konju, v nadnaravni velikosti. Bronasti kip na mogočnem podstavku prikazuje 30 let mlajšo kraljico, ki sedi na konju, postavljen pa je v nekem parku v Windsorju.

Sedeminsedemdesetletna kraljica v zadnjem času ni bila preveč navdušena nad svojimi modernimi upodobitvami, tokrat pa je bila ves čas nasmejana in izredno zadovoljna.

Kipar Philip Jackson, za katerega je kraljica celo jahala na konju, je povedal: "Mislim, da sem bil izbran zato, ker sem jo bil pripravljen portretirati takšno, kakršna je v resnici, brez nepotrebne moderne šare."

Od časov kraljice Victorije, ki je vladala v letih 1837 do 1901, noben drug britanski monarh ni bil deležen časti, da bi mu že za časa življenja v njegovi domovini postavili spomenik. Kraljica je že leta 1998 pred avstralskim parlamentom odkrila svoj kip.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763