Leotarda so za unijinega predstavnika v Makedoniji imenovali zunanji ministri EU na ponedeljkovem zasedanju v Luxembourgu. Leotard, ki je bil obrambni minister Francije med letoma 1993 in 1995, med drugim tudi v času tragedije v Srebrenici na vzhodu BiH, bo nameščen v Skopju, sicer pa je neposredno podrejen unijinemu zunanjepolitičnemu predstavniku Javierju Solani.
Pred prihodom je Leotard popravil svojo včerajšnjo izjavo in povedal, da se Evropska unija ne bo pogajala z albanskimi uporniki. Po njegovih besedah za albanske gverilce ni mesta v političnem dialogu, ampak le za izvoljene predstavnike političnih strank.
Albanski skrajneži so ponoči in zjutraj občasno obstreljevali položaje makedonske vojske in policije. Medtem pa so posebne enote makedonske vojske med čiščenjem terena v Aračinovu našle večje količine orožja.
Okoli tričetrt hiš je bilo v zadnjem tednu poškodovanih. Ponoči in zjutraj boji v okolici Tetova in Kumanova niso bili tako siloviti, albanski skrajneži so le občasno z lahkim orožjem streljali na položaje makedonske vojske in policije. Zdi se, da albanski skrajneži premikajo težišče svojih akciji od Kumanova v smeri proti Skopju, v kraje Nikuštak in Umin Dol.
Medtem je makedonski premier Ljubčo Georgievski na državni televiziji povedal, da vlada v prihodnjih desetih dneh pričakuje še eno kritično fazo za državo. Glede razorožitve albanskih skrajnežev je dejal, da je vprašanje trenutno rešeno tako, da o prihodu mednarodnih sil v Makedonijo sedaj odloča albanska Osvobodilna narodna vojska (ONV). "Mednarodne sile lahko pridejo v Makedonijo, če pa albanski skrajneži ne bodo želeli oddati orožja, lahko mednarodne sile ostanejo na nekakšni razmejitveni črti. Tako bi Makedonija postala novi Ciper ali BiH, postala bi protektorat," je opozoril Georgievski.