Iztekajoče se leto so zaznamovali projekti vzpostavljanja borz v Sarajevu in Banja Luki v okviru projekta Pakt stabilnosti, ki poteka v sodelovanju z Ministrstvom za ekonomske odnose in razvoj Republike Slovenije ter prodaja borznega trgovalnega sistema Ljubljanske borze makedonski borzi. Prav tako je Ljubljanska borza v letu 2000 podpisala sporazum o aktivnem sodelovanju z Londonsko borzo, ki bo zagotovo pozitivno vplival na njen nadaljnji razvoj.
Kljub dejstvu, da zaradi politike Banke Slovenije in ostalih dejavnikov v vladnih krogih trgovanje na Ljubljanski borzi ni doživelo večjih pozitivnih pretresov, na Ljubljanski borzi v desetem letu svojega obstoja beležijo kar nekaj pomembnih novosti. Od začetka leta se Ljubljanska borza ponaša s prenovljenimi spletnimi stranmi, 21. junija so stopila v veljavo nova Pravila Ljubljanske borze, prvega julija je borza pričela izračunavati nove indekse, 11. oktobra pa je borza prvič objavila svojo publikacijo Letni imenik in analiza vrednostnih papirjev v elektronski obliki.
V tem zares razgibanem letu, v katerem je trg vrednostnih papirjev zabeležil nekaj odmevnih prevzemov in kapitalskih povezav, se je na borzo uvrstilo 29 vrednostnih papirjev, od tega 19 delnic in 10 obveznic