Aktualni svetovni motociklistični prvak razreda motoGP Jorge Lorenzo (Yamaha) v skupnem seštevku svetovnega prvenstva za vodilnim Marcom Marquezom zaostaja za 39 točk. Štiri dirke pred koncem sezone lahko tako še naprej računa na ubranitev naslova najboljšega dirkača na zemeljski obli. Vendarle pa se zaveda, da bitka z izjemnim rojakom ne bo lahka. Sploh v Maleziji, kjer je nedvomno pod večjim pritiskom kot vodilni dirkač, ki še vedno ne ve, ali jo bo odnesel brez kazni za manever na dirki v Aragoniji.

"Zdaj nas čakajo tri najpomembnejše dirke sezone. Verjamem, da bodo na dirkališču v Sepangu prav vsi hitri, saj smo tu testirali pred začetkom sezone. Gre za dolgo in tehnično zelo zahtevno dirkališče z dvema dolgima ravninama in nekaj lepimi zavoji. Vselej obstaja možnost naliva. Ostati moramo osredotočeni na svoje delo in se približati Marcu. Prvenstvo je naporno, ampak do konca se bomo borili za naslov svetovnega prvaka. Bomo videli, kaj se bo zgodilo,“ je ob prihodu v Sepang povedal Španec Lorenzo.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.