Naslovnica

Majcen je imel smolo

Bohinjska Bistrica, 11. 08. 2000 00.00 |

Na prvi tekmi dvodnevnega svetovnega pokala v daljinskem plavanju, ki je potekalo v Bohinju, je slovenski plavalec Igor Majcen takoj po startu zaplaval v napačno smer in zgrešil stezo, zato je izgubil okrog 200 metrov. Na koncu je Majcen le ujel deveto mesto. V Bohinju je bil tudi drugi slovenski plavalac Jure Bučar, ki pa se je po odločitvi odbora za vrhunski šport Olimpijskega komiteja Slovenije in uvrstitvi na seznam kandidatov za OI, odpovedal nastopu.

Najhitrejši je bil svetovni prvak Rus Aleksej Akatijev. Na osem kilometrov je prehitel Bolgara Petra Stojčeva in svojega rojaka Jurija Kudinova. Druga tekma, zmagovalec bo najboljši v skupnem seštevku obeh tekmovalnih dni, se bo začela v soboto ob 15. uri na Bledu (16 kilometrov).

V ženski konkurenci je bila najboljša evropska podprvakinja Nizozemka Edith Van Dyjk pred evropsko prvakinjo Nemko Peggy Buchse, tretja pa je bila Belgijka Cindy Persoon. Nastopilo je 16 plavalcev in 11 plavalk.