Tajvan je tudi zagrozil, da bo zaradi odločitve Skopja, da se zbliža s Pekingom, opustil načrtovane investicije v Makedoniji. Po dogovoru iz leta 1999 je Tajvan Skopju obljubil pomoč v višini 300 milijonov ameriških dolarjev gotovine in prek milijarde dolarjev dolgoročnih investicij. Makedonija pa je od obljubljenega dobila le 20 milijonov neposrednih naložb in 150 milijonov dolarjev posojil in tehničnih pomoči. Z odločitvijo Makedonije, da se zopet naveže na Kitajsko, ima le Vatikan kot edina izmed evropskih držav diplomatske odnose s Tajvanom.
Makedonske sile in albanski skrajneži so se v noči na ponedeljek vnovič spopadli na severu države, je danes sporočil tiskovni predstavnik makedonske vojske Blagoje Markovski. Kot je dodal, so skrajneži z minometi napadli položaje vladnih sil v okolici vasi Slupčane, vojska pa je odgovorila s topništvom. Skrajneži naj bi prvič napadli položaje makedonske vojske tudi na cesti severno od kraja Aračinovo blizu Skopja, ki je v njihovih rokah.
V Skopju naj bi se sicer danes nadaljevala pogajanja med političnimi strankami o rešitvi krize v državi. Kot se je izvedelo, obstajajo glede načrta, ki ga je pripravil predsednik Boris Trajkovski, še vedno velike razlike med predstavniki Makedoncev in Albancev.
Na obisk v Skopje pa prihaja romunski zunanji minister Mircea Geoana, predsedujoči Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi (OVSE), kjer se bo pogovarjal o morebitnih političnih reformah in ukrepih za vrnitev miru v državo, s katerimi naj bi zbližali makedonsko in albansko skupnost v državi. Na pogovorih naj bi največ pozornosti namenili ukrepom za končanje spopadov ter vlogi OVSE pri morebitnem razoroževanju uporniške albanske Osvobodilne narodne vojske.
Geoana bo iz Makedonije odpotoval v Prištino, kjer se bo s tamkajšnjimi sogovorniki pogovarjal o volitvah, ki jih bodo na Kosovu pripravili 17. novembra.