Naslovnica

Marković zanika obtožbe

Beograd, 06. 03. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nekdanji vodja srbske tajne policije Rade Marković, ki so ga aretirali 23. februarja, je zanikal vse obtožbe v zvezi z vpletenostjo v umor štirih vodilnih predstavnikov opozicijskega Srbskega gibanja prenove (SPO), ki so umrli v prometni nesreči na Ibarski magistrali oktobra 1999, je danes sporočil namestnik predsednika okrožnega sodišča v Beogradu Radoslav Rakić. Rakić je še dejal, da sta bila poleg Markovića aretirana in zaslišana še dva njegova sodelavca. Kot je pojasnila predsednica sodišča Vida Petrović-Škero, gre za Nenada Ilića iz Jagodine in Nenada Bujoševića iz Lazarevca, ki sta osumljena, da sta kot sostorilca zagrešila umor. V sklopu preiskave naj bi po Rakićevih besedah doslej zaslišali 23 prič, še 30 pa jih bodo zaslišali. Preiskava naj bi bila končana v mesecu dni.

V omenjeni prometni nesreči je bil lažje ranjen tudi predsednik stranke Vuk Drašković, ki je vseskozi trdil, da je šlo za politični atentat, ki ga sta ga ukazala tedanji jugoslovanski predsednik Slobodan Milošević in njegova soproga Mira Marković. Drašković in njegova žena naj bi kot priči pred preiskovalci nastopila še ta teden.

Kljub vztrajnemu pisanju srbskega tiska, da Marković ne daje izjav, je Rakić danes potrdil, da naj bi nekdanji vodja srbske tajne policije v izjavi, ki obsega štiri strani, očitana dejanja zanikal. V zvezi z doslej zbranimi dokazi je Rakičić novinarjem zagotovil, da do Markovićeve aretacije "zagotovo ne bi prišlo, če ne bi imeli trdnih dokazov". Marković je najtesnejši Miloševićev sodelavec, ki so ga doslej aretirale nove oblasti v Beogradu. Vsem trem osumljencem grozi najmanj 10-letna zaporna kazen oziroma celo smrtna kazen.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV