Matavž zabil za remi z rossoneri

Eindhoven, 20. 08. 2013 22.21 |

Nogometaši nizozemskega PSV Eindhovna so v uvodnem dvoboju playoffa Lige prvakov gostili sloviti AC Milan in na domačem terenu iztržili remi (1:1). Potem, ko so že v 15. minuti povedli gostje, je uspel v nadaljevanju izenačiti slovenski reprezentant Tim Matavž.

AC Milan je vodil, a ob koncu remiziral.
AC Milan je vodil, a ob koncu remiziral. FOTO: Reuters

Forma nogometašev italijanskega AC Milana je bila pred gostovanjem pri PSV Eindhovnu vprašljiva, saj se prvenstvo v Serie A še ni začelo. Za razliko od njih so s tekmovanjem že začeli Nizozemci, ki so odločno krenili v dvoboj z italijanskim velikanom. Kljub vsemu so prvi na dvoboju zabili izbranci Masimilliana Allegrija. V 15. minuti je bil natančen Stephan El Shaarawy. Rossoneri so nadzorovali potek dvoboja, si v nadaljevanju ustvarili nekaj priložnosti za povišanje prednosti, a gola niso dosegli. So pa bili za razliko od njih učinkoviti gostitelji, natančneje slovenski reprezentant Tim Matavž. Primorec je namreč v 60. minuti izkoristil odbito žogo Christiana Abbiatija in zabil za končnih 1:1.