Po besedah tiskovnega predstavnika Policijske uprave Ljubljana Roberta Štabe, so Roglja povabili na informativni razgovor, v katerega je privolil prostovoljno. Prav tako so mu omogočili telefonski pogovor z odvetnikom in s starši. Osumljeni na podlagi odvetnikovega nasveta kriminalistom o zadevi ni podal nikakršne izjave.
Za 24 ur pa je Rogljev odvetnik Peter Čeferin zanikal izjavo tiskovnega predstavnika policije. Po njegovih besedah mora policija nekomu, ki se mu na kakršenkoli način omeji gibanje, po zakonu o kazensko-pravnih razmerjih, po ustavi in po mednarodnih paktih o človekovih pravicah, zagotoviti takojšnjo pravno pomoč odvetnika, kar pa se v primeru Matjaža Roglja ni zgodilo.
Rogelj je Čeferinu danes zatrdil, da je že ob prvem stiku s kriminalisti takoj zahteval pogovor z njim, vendar kriminalisti niso upoštevali njegove želje, češ da v tej fazi postopka nima pravice do razgovora z odvetnikom.
Državna tožilka Barbara Brecelj pripora za Roglja ni predlagala. Primera ni želela komentirati, v popoln molk pa so se zavili tudi na šolskem ministrstvu. Kazenska ovadba zaradi suma goljufije pri porabi 13-ih milijonov tolarjev državnega denarja proti domnevnemu računalniškemu prvaku še ni podana. Rogelj naj bi se s kriminalisti sicer ponovno srečal prihodnji teden.
Sicer pa je policija včeraj novinarjem posredovala napačni podatek, da je bila za Rogljem razpisana mednarodna tiralica. Tiralico namreč razpiše vselej sodišče in to šele, ko je kazenski postopek že uveden. V primeru Rogelj pa je šlo le za policijsko iskanje.
Policijsko iskanje razpiše policija sama. Zanj se odloči, ko skuša utemeljiti sume o domnevnem kaznivem dejanju in domnevnega storilca ne najde. Iskanje je v tem primeru omejeno na našo državo, saj g re za tako imenovani predkazenski postopek in govorimo še o najnižji stopnji suma, ko se ti sumi morajo potrditi ali ovreči.