Naslovnica

Mesno-kostna moka na Barju

Ljubljana, 05. 04. 2001 00.00 1 min branja 0

image (28)

Ministrstvo za okolje in prostor je po torkovem požaru v skladišču zavoda za blagovne rezerve v Kočevju odredilo, da se razsuto in zoglenelo mesno-kostno moko odpelje na komunalo deponijo Mozelj. Ker pa naj bi imela po pojasnilih ministrstva omenjena deponija premajhno površino za razgrnitev moke, so 67 ton moke odpeljali na ljubljansko deponijo Barje, 30 ton moke pa na odvoz še čaka pred skladiščem v Kočevju.

Ljubljanske mestne oblasti so opozorile, da o omenjenem koraku uradno s strani pristojnih ministrstev niso bile obveščene. Kot je dejal ljubljanski podžupan Anton Colarič, trenutno zbirajo podatke in iščejo ustrezno pojasnilo.

O tem vprašanju jih je po Colaričevih besedah šele danes obvestil direktor ljubljanskega javnega podjetja Snaga in potrdil, da so na odlagališče tudi dejansko prepeljali mesno-kostno moko.

Ljubljanski podžupan je obenem zanikal možnosti, da bi mestno kostno moko sežigali v ljubljanski Termoelektrarni - Toplarni (Tetol). Možnost sežiga v Tetol nikoli ni bila aktualna, ker tehnologija, ki jo uporabljajo v tem energetskem objektu, ni možna, je še dejal Colarič.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763