V odgovor na obtožbe o nezakonitem nalaganju milijonov dolarjev na skrivne račune je nekdanji jugoslovanski predsednik zapisal, da bi to moralo ostati državna skrivnost. "Kar zadeva finančna sredstva, porabljena za nakup orožja, streliva in ostale vojaške opreme v Republiki srbski in v Srbski krajini na Hrvaškem, teh podatkov ni mogoče objaviti, ker gre za državno tajnost, zato tudi niso zabeležena v proračunih, ki so javni dokumenti," je v prizivu zapisal Milošević. S tem je Milošević prvič javno priznal, da je Srbija financirala oborožene srbske skupine na Hrvaškem in v BiH.
Medtem je Miloševićev odvetnik Toma Fila potrdil, da utegne biti njegov varovanec obtožen tudi zaradi priprave državnega udara. Srbska policija je namreč med preiskavo Miloševićeve vile na Dedinju odkrila pravo orožarno, vključno z oklepnimi vozili. Poleg orožja in streliva je policija odkrila tudi načrte izvedbe državnega udara. "Če se bo izkazalo, da je orožje pripadalo Miloševiću in njegovim ljudem, obstaja možnost vložitve obtožnice zoper njega zaradi priprav na državni udar," je dejal Fila, ki je dodal, da je zagrožena kazen za takšno dejanje največ 15 let zapora.
Generalštab jugoslovanske vojske je medtem zanikal vsakršno povezavo z orožjem in drugo vojaško opremo, ki je bila odkrita v Miloševćevi vili. Generalštab pojasnjuje, da je Gardijska brigada, ki je varovala rezidenco na Dedinju, ob umiku odnesla vse svoje orožje in opremo, ostali pa naj bi le "dve oklepni vozili". Vozili naj bi odpeljali po dogovoru med predstavniki policije in poveljstvom Gardijske brigade.
Fila je že tudi vložil pritožbo na odločitev preiskovalnega sodnika, ki je za Miloševića odredil 30- dnevni pripor. Pritožba je bila vložena ob 11.30, nanjo pa lahko sodišče odgovori v 48 urah. Pred tem je Fila zjutraj obiskal Miloševića, ki je od včeraj zaprt v osrednjem beograjskem zaporu, kjer ima na razpolago toplo vodo, v celici, v kateri je sam, pa ni niti televizije niti radia ter dostopa do knjig ali revij. Že včeraj je nekdanjega predsednika obiskala soproga Mira Marković, člani družine pa ga bodo lahko v zaporu obiskovali vsak dan.
Fila je povedal, da je Miloševićevo počutje dobro, saj gre za psihološko močno osebnost. Zaradi različnih preiskav zaenkrat še ni možno, da bi mu hrano v zapor prinašala soproga. Dejal je, da Miloševića ne morejo poslati v Haag, dokler srbski parlament ne bo sprejel zakona o sodelovanju s haaškim tribunalom. Da pa bi ta zakon sprejeli, bi morali spremeniti ustavo in zato se mora sestati zvezni parlament. Vendar pa bo Socialistična stranke Srbije vsekakor glasovala proti temu.
V Haagu in Beogradu pa proti Miloševiću nastajajo nove obtožnice. Glavna tožilka Mednarodnega sodišča za vojne zločine v nekdanji Jugoslaviji Carla Del Ponte je ocenila, da je aretacija Miloševića prvi korak k njegovi izročitvi Haagu. Prepričana je, da bodo nekdanjega jugoslovanskega predsednika na haaško sodišče pripeljali do konca tega leta. Pontejeva, ki je že leta 1999 vložila proti Miloševiću obtožnico zaradi zločinov na Kosovu, zdaj pripravlja še drugo