Med približno 400 operaterji GSM v svetu jih GPRS komercialno ponuja približno 50, medtem ko jih nekaj čez 20 to tehnologijo še preizkuša, je pojasnil Majzelj na novinarski konferenci ob predstavitvi uvedbe GPRS v omrežje Mobitel GSM. Mobitelov GPRS trenutno omogoča dostop do interneta in WAP, po besedah direktorja tehničnega področja v Mobitelu Ivice Kranjčeviča pa naj bi s pomočjo GPRS, ki je nastal iz želje povezati internet in mobilno telefonijo, kmalu dostopali tudi do intraneta. Predvidoma do konca leta oz. do začetka prihodnjega leta bo mogoče tudi gostovanje v tujini. Za vzpostavitev tehnologije GPRS je moral Mobitel nadgraditi programsko in strojno opremo obstoječega omrežja GSM, tako da z novo tehnologijo pokriva celotno območje Slovenije, trenutna zmogljivost pa zadošča za 30.000 uporabnikov. Največja hitrost prenosa podatkov, ki jo trenutno omogoča Mobitelov GPRS, je 40,2 kb/s, realna hitrost pa znaša 30 kb/s. Do konca leta naj bi se največja hitrost povzpela na 53,6 kb/s. Po izteku brezplačnega promocijskega obdobja bo Mobitel naročnikom izstavil račun na podlagi dejansko prenesene količine podatkov, ne pa glede na čas trajanja podatkovne zveze. Ker tehnologija GPRS pogojuje uporabo aparata, ki podpira prenos podatkov GPRS, je Mobitel vsem sedanjim in prihodnjim naročnikom v sistemu GSM ponudil možnost nakupa dveh mobilnikov (Ericsson R520 in Motorola T260) po promocijskih cenah.
Kot je na novinarski konferenci ob začetku komercialnega delovanja Mobitel GPRS pojasnil direktor področja za razvoj in projekte pri Mobitelu Domen Rakovec, so ključnega pomena pri uvedbi GPRS storitve, predvsem pa vsebine. GPRS namreč omogoča pošiljanje in sprejemanje različnih sporočil, brskanje po spletnih straneh, dostop do podatkovnih baz v podjetju in komuniciranje med računalniki. Mobitel trenutno večino storitev razvija sam, in sicer uporabniki do njih lahko dostopajo prek različnih portalov: SMS, WAP, web postaje in govorne točke, dogovarja pa se tudi z nekaterimi zunanjimi ponudniki.
Mobitel je tehnologijo GPRS začel uvajati že v drugi polovici lanskega leta, kot so pojasnili na novinarski konferenci, pa so s komercialno ponudbo nastopili, ko je bilo na trgu dovolj aparatov, ki podpirajo omenjeno tehnologijo. Drugi operater mobilne telefonije v Sloveniji, Simobil, je GPRS svojim naročnikom ponudil že 15. junija. "Počakajmo do konca leta, pa bomo videli, koliko uporabnikov GPRS bo imel kateri od operaterjev," je konkurenčno tekmo komentiral prvi mož Mobitela Majzelj, ki je še dodal, da je v prvi fazi uvedbe nove tehnologije bistvenega pomena izobraževanje uporabnikov in njihovo seznanjanje z novostmi in prednostmi GPRS.