Javier Solana, ki je bil med vojaškim posredovanjem na Balkanu generalni sekretar Nata, je poslancem Evropskega parlamenta še enkrat zagotovil, da med osiromašenim uranom in rakastimi obolenji pripadnikov enot KFOR ni povezave.
Agencija Združenih narodov za okolje pa je sporočila, da so v preiskavah streliva uporabljenega v napadih na Kosovu poleg osiromašenega urana odkrili tudi bolj nevaren obogateni uran 236, ki se uporablja v nuklearnih elektrarnah in jedrskih bombah.
Iz Združenih narodov so še sporočili, da je količina tega urana zelo majhna in je zato strelivo zdravju neškodljivo. Nemški obrambni minister Scharping od ameriških oblasti zahteva pojasnilo informacij, ki so se pojavile v nekaterih medijih, češ da je strelivo, ki so ga uporabljali na Balkanu vsebovalo tudi plutonij.
Predstavniki jugoslovanske vojske obtožujejo zvezo Nato, da so z izstrelki, ki vsebujejo osiromašeni uran, med ljudmi povečali možnost obolevanja za rakom. Jugoslovanski časnik Nedeljni telegraf je danes zapisal, da naj bi doslej za levkemijo umrli tudi trije pripadniki prištinskega korpusa jugoslovanske vojske. Sicer pa je generalštab jugoslovanske vojske še včeraj trdil, da med vojaki ni obolelih za levkemijo.