V nadaljevanju sojenja desetim protestnikom s tretje mariborske vstaje so danes na Okrajnem sodišču v Mariboru nadaljevali zaslišanje priče Zorana Cunka s Policijske uprave Maribor.
Cunk je tisti večer kot policist v civilu opazoval dogajanje med Jurčičevo ulico in sedežem mariborske občine, nato pa je sodeloval pri zbiranju obvestil na policijski postaji in med drugim izdajal odločbe o pridržanju.
Na Glavnem trgu in Starem mostu ga ni bilo, prav tako ob izdaji odločb še ni imel na voljo slikovnega gradiva, a je kljub temu v odločbo zapisal, da obdolženim očitano kaznivo dejanje potrjuje tudi slikovni material. "Razpolagal sem z informacijo o delovanju skupine, v kateri so se nahajali obdolženi, in da so se delali posnetki," je povedal in dodal, da so obdolžene identificirali pripadniki posebne policijske enote.
Odvetnik enega od obdolženih Franci Šošterič je po drugi strani poudaril, da na doslej videnih videoposnetkih ni videti obdolženih. "Videli smo posnetke, na katerih so razvidne osebe, ki so na policiste metale predmete, a nobeden od njih ni v kazenskem postopku. Prav tako niso v kazenskem postopku osebe, ki so se tisti večer nahajale poleg obdolženih," je dejal in izpostavil Mateja Džekiča, ki je zaradi poškodbe glave tisti večer moral poiskati zdravniško pomoč.
Obtožnica deseterico fantov bremeni suma, da so 3. decembra lani okoli 22. ure na območju Glavnega trga in Starega mosta v Mariboru s skupinskim delovanjem poskušali preprečiti uradnim osebam uradno dejanje. Bili naj bi del skupine, ki naj bi na policiste metala granitne kocke in druge predmete ter se kljub policijskim ukazom ni želela raziti.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.