Po meritvah ruskih astronomov je bil izbruh desetkrat močnejši kot izbruh 28. marca, poroča ruski radio Radio Rosiji. Po podatkih NOAA je prišlo do izbruha sinoči ob 23.52 po srednjeevropskem času. Posledice tokratnega izbruha ne bodo tako hude, ker bo izbruh Zemljo le oplazil, dodaja ruski radio. Po drugih podatkih je na radijskih frekvencah, ki jih uporabljajo navigacijski sistemi ladij in letal, že prišlo do motenj. Izbruh na Soncu je po nepreverjenih podatkih izzval zamude na letalskih progah na severni polobli.
Pred tednom dni je v bližini velike pege na območju AR9393 (N17E18) prišlo do velikega izbruha električno nabitih delcev. Ti delci so dva dni kasneje dosegli Zemljo in po napovedih povzročili magnetno burjo in polarni sij. V polarnih območjih in krajih blizu teh območij je po napovedih v času od sobote do nedelje prišlo do prekinitev posameznih radijskih zvez.
Na Soncu je mogoče ob ustrezni zaščiti pri opazovanju s prostim očesom opaziti veliko skupino peg, ki se razprostirajo v dolžini približno enajstih premerov Zemlje.
Zdravniki meteopatom in ljudem, ki imajo težave s srcem in ožiljem, običajno priporočajo, da v času magnetne burje ne pretiravajo z naprezanjem in da upoštevajo navodila zdravnikov.
Znanstveniki so posebno močno magnetno burjo zaznali že julija, avgusta in septembra lani.