Po Inacijevih besedah so mu tedaj, ko je šel mimo govorili vse mogoče: črnec, črnuh, pojdi v Afriko, kaj delaš v Sloveniji. Šel je mimo, kot da jih ne bi slišal. Ko se je vračal, so ga začeli obkladat z istimi oznakami, tokrat pa so tudi šli za njim. Pred njegovim stanovanjem so ga obritoglavci dohiteli in napadli s pestmi in steklenicami, mimoidoči, ki so se zbrali, pa so zgolj pasli zijala. Inacio je uspel po domofonu poklicati na pomoč prijatelja, ki sta bila tedaj pri njemu na obisku. Takoj so jih napadli, oni pa so se branili. Naslednji dan je sodnica za prekrške zaslišala Afričane, ker naj bi bili po policijskem zapisniku sami povzročitelji rasističnega napada.
Predstavnik Amnesty International je izjavil, da so nad tem zadnjim rasističnim napadom, v katerem je žrtev tudi eden izmed aktivistov AI, seveda ogorčeni. Presenečeni pa so predvsem nad ravnanjem policije in sodnice, ki je domnevno žrtev obravnavala kot napadalca. O zadevi so že obvestili London in oni bodo sprožili svojo preiskavo. Jernej Rovšek, namestnik ombudsmana pa je dejal, da uradne pritožbe še niso prejeli, zato zadeve niso raziskovali. So pa v lanskem letu obravnavali podoben primer in državnim organom priporočili, da s posebno odgovornostjo obravnavajo dejanja, ki imajo tudi elemente nestrpnosti proti drugačnim. Menijo, da morajo v takšnih in podobnih primerih državni organi zaščititi manjšine.
Ko so leta 1995 obritoglavci v Ljubljani prvič napadli tuje predstavnike Amnesty International, je to dejanje javno obsodil slovenski državni vrh. Podobne obsodbe ob tokratnem napadu ni bilo. Kot da bi šlo za navaden gostilniški pretep.