Podpredsednik DPA Menduh Taci pa je pred tem dejal, da v pogovorih z makedonskim predsednikom Borisom Trajkovskim o spremembi ustave najtrši oreh predstavlja vprašanje statusa albanskega jezika. Albanske stranke namreč zahtevajo, da v Makedoniji albanščino priznajo kot uradni jezik. Taci je še podvomil, da bi do jutri, ko je napovedan podpis dokumenta o spremembi ustave, rešili odprta vprašanja.
Dokument o spremembi ustave naj bi jutri poleg voditelja DPA Xhaferija podpisali še vodja albanske Stranke demokratskega napredka Imer Imeri, predsednik makedonske stranke VMRO Ljubčo Georgievski in socialdemokratov Branko Crvenkovski. Vsi omenjeni voditelji strank so se danes ločeno sestali s Leotardom in Pardewom.
Makedonska zunanja ministrica Ilinka Mitreva pa je v Skopju po vrnitvi iz ZDA sporočila, da mednarodne mirovne konference za Makedonijo ne bo, da pa bi namesto tega lahko organizirali donatorsko konferenco. Slednja naj bi potekala pod pogojem, da bo v državi vladal mir in da se bo v celoti uresničil načrt makedonskega predsednika za rešitev krize, vključno z razorožitvijo albanskih skrajnežev. Mitreva je še povedala, da so ZDA pripravljene sodelovati pri razoroževanju albanskih skrajnežev in to morda ne le samo z logistično pomočjo, kot so sprva napovedale.