Če je igralec v dvomu glede pravilnega postopka ali dvomi v svoje pravice, lahko zaključi igro na luknji z dvema žogicama. To velja tako pri seštevni igri, kot pri pogostejšem Stablefordu, ki ga igramo na številnih turnirjih za hendikep.
Vendar mora igralec, predno stori karkoli, obvestiti svojega zapisovalca, da namerava igrati dve žogici in seštevek katere žogice želi upoštevati, če je igrana v skladu s pravili. Obe žogici naj igr a do zaključka luknje; po končanem krogu pa mora poročati tekmovalni komisiji o dejstvih, tudi v primeru, ko je bil seštevek udarcev z obema žogicama enak.
Če tekmovalec vnaprej ne najavi želje, rezultat katere žogice naj šteje, potem šteje seštevek udarcev z originalno žogico, če je bila odigrana v skladu s pravili.
V drugem krogu tekmovanja v Moravskih Toplicah se je igralcu žogica ustavila nedaleč od nepremične zapreke, ki ga je motila pri postavitvi za izvedbo udarca. Ker ni bil prepričan, ali ima zaradi nje olajšavo brez kazni, je odigral dve žogici: originalno, kot je ležala, in drugo, ki jo je dropal v skladu s pravili. Seveda je bil rezultat luknje odigrane z drugo žogico ugodnejši.
Ker pa ni najavil, rezultat katere žogice naj šteje, je štel rezultat, dosežen z originajno žogico, saj ni bila odigrana v nasprotju s pravili. Ko smo po končanem krogu na terasi klubske hiše predebatirali in razsodili ta primer, smo vsi prisotni dodali kamenček v mozaik poznavanja pravil golfa.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.