Naslovnica

Neftči - HIT Gorica 1:0 (1:0)

Baku, 10. 08. 2000 00.00 |

V prvem srečanju predkroga pokala UEFA je slovenski predstavnik HIT Gorica v azerbajdžanskem Bakuju klonil proti Neftčiju z 0:1 (0:1). Povratna tekma bo 24. avgusta v Novi Gorici.

Novogoričani so slabo začeli in domačini so po vsega 10 sekundah igre kaznovali njihovo nezbranost. Najnevarnejši domači napadalec Guseinov je z okrog 12 metrov natančno meril v spodnji levi kot novogoriških vrat in premagal vratarja Mavriča. "Vrtnice" pa so bile najnevarnejše v zadnji minuti prvega polčasa, ko je močan strel Gutalja z okoli 20 metrov ubranil zanesljivi domači vratar Hasanzade.

V drugem polčasu so Novogoričani zaigrali precej aktivneje, a neučinkovito. Njihova igra se je preveč odvijala po sredini, bočna igralca pa sta bila premalo izkoriščena. Goričani so bili najbližje zadetku v 62. minuti, ko je po podaji Žlogarja z roba kazenskega prostora nevarno streljal Pitamic.