Vprašanja in komentarje so naslovili na državnega podsekretarja na ministrstvu za gospodarstvo Roberta Goloba, ki na ministrstvu skrbi za področje energetike. Večji del razprave se je vrtel okoli odpiranja trga z električno energijo, ki se bo začelo 15. aprila.
Proizvajalci in distributerji so Goloba opozorili na nekatere težave, s katerimi se srečujejo pri pripravah na odprtje trga. Predstavniki elektrarn, proizvajalcev električne energije, so zagotovili, da bodo 15. aprila začeli delovati v skladu z določbami zakona o energetiki, vendar pa so opozorili na nekatere težave, s katerimi se bodo srečevali. Gre predvsem za nekatere nejasnosti pri sklepanju pogodb z distributerji, poleg tega pa za nekatere določbe zakona, povezane z določanjem cene elektrike, ki so po njihovem mnenju neustrezne. Distributerji električne energije so opozorili, da se odpiranja trga z električno energijo nekoliko bojijo, saj prinaša nekatere rizike, s katerimi se doslej niso srečevali. Tu gre predvsem za sklepanje pogodb oz. morebitne špekulacije na trgu, ki bi povzročile, da bi elektrodistributerji sklenili pogodbe, po katerih bi dobili preveč oz. premalo elektrike, s čimer bi se srečali s težavami pri oskrbi kupcev.
Državni podsekretar Golob je članom upravnega odbora predstavil nekatere določbe zakona o energetiki, ki predvideva liberalizacijo trga z električno energijo, opozoril pa je tudi na problem nasedlih investicij, ki bi lahko, če ne bo rešen do konca leta, povzročil katastrofalne posledice za proizvajalce električne energije, kar bi lahko privedlo do resnih motenj pri oskrbi z elektriko. Golob je tudi izrazil presenečenje nad zadovoljstvom porabnikov elektrike, da se omogoči šestmesečno prehodno obdobje, v katerem se bo poslovalo kot doslej. To kaže, da je bojazen pred odpiranjem trga z elektriko prisotna tudi pri odjemalcih. Golob je izrazil upanje, da bo vlada kmalu sprejela paket ukrepov, povezanih z odpiranjem trga, s čimer bi bila sprejeta tudi ustrezna regulativa, po kateri se bodo ravnali udeleženci na trgu z električno energijo.
Generalni direktor Elesa Vekoslav Korošec je predstavil obseg lanskega trgovanja z elektriko in ob tem posebej izpostavil negativne trende v zadnjih treh mesecih lanskega leta, ko je bil Eles zaradi nekaterih pogodb in nedoseženih bilanc termoelektrarn prisiljen uvažati elektriko iz tujine. Korošec se je dotaknil tudi nove vloge Elesa po liberalizaciji trga z električno energijo. Eles tako ne bo več nastopal kot trgovec z elektriko, ampak bo prevzel vlogo organizatorja trga, poleg tega pa bo trgoval tudi z viški električne energije, ki naj bi jih prodajal v tujino.