Makedonski predsednik Boris Trajkovski je sicer predlagal delno pomilostitev albanskih skrajnežev in možnost njihovega umika na Kosovo. Premier Ljubčo Georgievski pa medtem obljubja, da bodo v roku treh mesecev v Makedoniji izvedli ustavno reformo, v kateri bodo uvedli albanščino kot drugi uradni jezik v državi.
Makedonsko vodstvo se je o tem dogovorilo na sredinem zasedanju, skopski mediji pa so objavili tudi vsebino pisma, ki ga je Trajkovski poslal generalnemu sekretarju zveze NATO Georgu Robertsonu. V pismu Trajkovski Robertsona obvešča, da se je makedonsko vodstvo odločilo pripadnikom albanske Osvobodilne narodne vojske (ONV) ponuditi "delno" amnestijo. ONV bi morala v zameno položiti orožje, njeni pripadniki pa bi se morali vrniti na Kosovo, če so od tam prispeli na makedonsko ozemlje. Kot so še poročali skopski mediji, načrt za pomilostitev pripadnikov ONV še ni popolnoma izdelan, kar pomeni, da še ni natančno določeno, kateri skrajneži lahko računajo na pomilostitev. Najverjetneje bodo pomiloščeni pripadniki ONV, ki so bili nasilno mobilizirani in niso bili neposredno vmešani v zločine.
Tiskovni predstavnik vlade Antonio Milošoski je o predlogu pomilostitve za 24 ur povedal: "Mislim da je ta poteza zelo modra in dovolj dolgoročna, tako da bi jo lahko sprejeli. Vse od začetka krize v naši državi vemo, da je velik del ekstremistov in članov njihovih organizacij mladoletnih ljudi, ki so dobesedno v to prisiljeni. Tudi komandant skrajnežev Gzim Ostreni je javno izjavil za kosovske medije, da so v njihovih vrstah mladoletniki, kar pa je za našo državo in za razvit demokratični svet nesprejemljivo. Odločili smo se, da jim dovolimo, da se predajo in normalno zaživijo v demokraciji, le če niso sodelovali pri večjih zločinih."
Albanski skrajneži so predlog Skopja o delni amnestiji že zavrnili, saj naj bi bili po besedah tiskovnega predstavnika ONV, Nazmija Beqirija "še vedno v vojni". Pozdravili pa so predlog o ustavnih spremembah v korist albanske manjšine. Kot je povedal Beqiri, je to "dober korak naprej", saj bi bila s tem izpolnjena glavna zahteva ONV.
Pripadniki ONV sicer še naprej grozijo z okrepitvijo napadov, če njihovim predstavnikom ne bodo omogočili sodelovanja v dialogu o reševanju problemov v državi. Eden od poveljnikov ONV Sokoli je tako v izjavi za makedonske medije zagrozil, da so skrajneži pripravljeni napasti tudi letališči v Skopju in Kumanovu. V skopskih medijih odmeva tudi izjava političnega voditelja OVN Alija Ahmetija, da bodo skrajneži vojaške operacije razširili tudi na Grčijo, kjer po njegovih navedbah živi okoli milijon Albancev.