Črna kronika

Ob denar in točke: pri Divači 229 km/h, ob Ljubljani 203 km/h

Ljubljana, 21. 05. 2025 08.36 1 min branja 92

Voznik je na avtocesti vozil 203 km/h

Ljubljanski prometniki so na avtocesti zaznali voznika, ki je na avtocesti vozil s hitrostjo 203 km/h. Za kršitev je bil kaznovan z globo 1200 evrov in sankcijo devetih kazenskih točk. Na avtocesti pri Divači pa so v smeri proti Postojni policisti zaustavili voznika avtomobila, ki je peljal 229 km/h.

Ljubljanski prometni policisti so v nedeljo nekaj po 10. uri med kontrolo hitrosti in varnostne razdalje na avtocesti zaznali voznika, ki je na delu ceste, kjer je hitrost omejena na 130 km/h, vozil s hitrostjo 203 km/h. 

"Za kršitev je predpisana globa 1200 evrov in stranska sankcija 9 kazenskih točk," so sporočili s policije. 

Obravnavali so tudi voznika, ki je vozil na prekratki varnostni razdalji, brez veljavnega vozniškega dovoljenja in pod vplivom alkohola. V postopku so ugotovili, da je vozil neregistrirano vozilo, ki so ga policisti zasegli. 

Zoper oba voznika policisti vodijo postopka o prekršku.  

Voznik je na avtocesti vozil 203 km/h
Voznik je na avtocesti vozil 203 km/h
FOTO: PU Ljubljana

Včeraj zvečer so na avtocesti pri Divači vsmeri proti Postojni policisti zaustavili voznika avtomobila, ki je peljal 229 km/h. 

Preizkus alkoholiziranosti mu je pokazal rezultat 0,51 mg alkohola v litru izdihanega zraka. 45-letniku so začasno odvzeli vozniško dovoljenje in mu izdali plačilni nalog za 1200 in 900 evrov. Dodatno je bil kaznovan s še 9 kazenskimi točkami za hitrost in 16 za alkohol.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI92

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Victoria13
11. 05. 2026 14.57
Pri delovnih zapora Postojna, Domžale je zožan pas postal poligon za divjanje, če je omejitev hitrosti 60 km/h velja to za oba pasova.Sekcijsko merjenje hitrosti bi bilo na teh odsekih obvezno!!!
guri
21. 05. 2025 13.36
Ne vem zakaj ste mi dali nekateri minuse ali imate nekateri rajši pijance in šumahrje na cesti ali sem bil nejasen jaz pravim da male prekrškarje bodo lovili tem ta velkim se pa itak vse j...
Victoria13
11. 05. 2026 14.59
Tisti na sociali bodo kazen plačali šele po tretjem enakem prekršku! Ostalu pa takoj!
Verus
21. 05. 2025 13.11
Postavite dva radarja in meritve hrupa nekje na enakih razdaljah med Centrom Aleja in Merkur Vižmarje. Pa boste videli fantastične rezultate in dobili šok terapijo, hkrati se pa vprašali, kako prebivalci sploh zdržijo.
konc
21. 05. 2025 16.53
Uf, tole bi lahko naredili na kar nekaj lokacijah po Ljubljani! Čim se spusti mrak, začne ropotati. Očitno se teli mojstri bolj pozno zbujajo...
duhccc
21. 05. 2025 13.10
zakaj sploh dovolijo da se delajo vozila ki grejo vec kot 130km kdo to dovoli ... a jih sam zanima polnjene racuna ... mislim da jim je vseno za varnost tko k nihce ne odgovarja pri kemofarmciji za stranske ucinke... k je denar v igri ni cloveske pameti....
guri
21. 05. 2025 12.11
Važn da bo zdej omejitev v naselju 30 pa da te bodo pri 50 kr ornk zakasiral pa se boš sam mal na sedežu prestavil , ja te bo treba spraviti s prometa
Janez_53
21. 05. 2025 12.59
Drži se pravil in zakonov, pa ne boš imel problema. Glede omejitve v naselju na 30 km/h pa brez veze posplošuješ, ker ni res! Še vedno bo v večini strnjenih naselij omejitev na 50 km/h.
Ici
21. 05. 2025 11.32
Če bi s tako vnemo, kot objavljate posnetke kršiteljev na avtocesti objavljali fotografije pijancev za volanom, bi bilo mnogo več učinka in zadovoljstva med ljudmi.
slimy12
21. 05. 2025 11.30
Opel Calibra sam gas miško
13klu?
21. 05. 2025 11.21
Opel calibra
Trump
21. 05. 2025 11.23
2mt8
21. 05. 2025 11.19
Tempomata na slovenskih AC sploh ne moreš uporabit, ker se non stop stoji
a res1
21. 05. 2025 11.09
Problem je v tem, ker ne dobi 18 kazenskih točk. Pa ponovni izpit in, če v dveh letih zbere 9 kazenskih prepovet ponovnega izpita za dve leti. Drugače nebo reda. Sedaj si pa zagovorniki hitrosti predstavljajte, da vam z 200 Km/h prileti v nasprotni vozni pas (AC) ipd.
Spark
21. 05. 2025 11.04
Takih je na cestah neomejeno,policije ni nikjer..
GMajky
21. 05. 2025 11.03
100% cistokrvna slovenca,LOL!!!
blekk
21. 05. 2025 11.00
Konec malice? Ok ok, razumem ... Ceste je treba izboljšat, če hočemo bit kot nemci....
Nidani
21. 05. 2025 10.59
Če ni bila ona 18 letna naberglana za volanom, me ne moti!
Emyy
21. 05. 2025 10.55
Vsaki drugi vozi 200km/h
ZIPPO
21. 05. 2025 13.06
Kje? A po naših avtocestah 🤣
Truth
21. 05. 2025 10.46
In to se vam zdi za na naslovnico? Umiram od smeha kam je prišu ta svet.
mladjo866
21. 05. 2025 10.44
Vauuuuuu ni bmw ,končno
iRobert
21. 05. 2025 13.48
Zadnje čase več Škod dirka ko fu..jenih po cesti, pa Audi pa ta smetana. Volvoti enako brezobrazni vozniki... vozijo po odstavnih pasovih ko guzva pa po reševalnih. kakšen komentar na to ? ne minedan ko se mi kaka usrana smet od škode ne nabija brez razdalje.
jedupančpil
21. 05. 2025 10.39
kva to šiba ejga
Spijuniro Golubiro
21. 05. 2025 10.37
Nissan Silvia S15?
horvicr
22. 05. 2025 11.17
redek avto pri nas hehe
MC King
21. 05. 2025 10.32
Tunel Šentvid na dnevni bazi: 160 km/h skozi tunel - nekaznovano, omejitev 80 km/h. Nevarnost neprimerno večja kot na odprti avtocesti, ukrepanja nikakršnega. Kam se bodo poskrili odgovorni, ko bo počilo in zagorelo?
jedupančpil
21. 05. 2025 10.40
ja lej, če v 16 letih ni pol tut sedaj ni bojazni ! drugače bo pa prej padel omet dol :)
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763